کد خبر: 192813 A

نماینده مردم بروجن در مجلس در گفت‌وگو با ایلنا؛

از میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آبی این استان تنها ۱۰۰ میلیون متر مکعب به مصرف داخلی می‌رسد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب به دیگر شهرستان‌ها فرستاده می‌شود و این در حالی است که شهرستان‌های این استان با مشکل تامین آب شرب و کشاورزی مواجه‌اند.

عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم بروجن در مجلس گفت: استان چهار محال بختیاری با وجودی که خود مشکل کم آبی دارد ۷۰۰ میلیون متر مکعب از ذخایر آبی‌اش را به دیگر استان‌ها می‌فرستد و این به دلیل مدیریت آب این استان توسط آب منطقه‌ای اصفهان است.

امیرعباس سلطانی، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت آب شهرستان‌های تابعه استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در حال حاضر ۱۰ درصد از آب مورد نیاز کشور را تامین می‌کند بطوری که به استان‌های اصفهان، کاشان، یزد و کرمان آب فرستاده می‌شود.

وی افزود: از میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آبی این استان تنها ۱۰۰ میلیون متر مکعب به مصرف داخلی می‌رسد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب به دیگر شهرستان‌ها فرستاده می‌شود و این در حالی است که شهرستان‌های این استان با مشکل تامین آب شرب و کشاورزی مواجه‌اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: استان چهار محال و بختیاری تنها از ۴ درصد آب زاینده رود استفاده می‌کند و بقیه ذخیره آبی این رود را اصفهان مصرف می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیریت آب این استان زیر نظر آب منطقه‌ای اصفهان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضراصفهان به چهارمحال و بختیاری آب می‌فروشد و حقابه می‌گیرد.

نماینده مردم بروجن از شهرستان‌های تابعه استان چهار محال و بختیاری گفت: برای بهبود وضعیت آب این استان پیشنهاد کردیم که مدیریت آب متمرکز شده و به جای آب منطقه‌ای اصفهان به وزارت نیرو سپرده شود.

یادآور می‌شود، رئیس جمهور روز ۴ شنبه هفته جاری در سفر به استان چهار محال و بختیاری گفته بود که یکی از طرح‌های این سفر استانی طرح بن - بروجن است که آب شرب را از بن به بروجن و سپس شهرکرد می‌رساند البته این طرح یک روزه اجرا نمی‌شود و چند ساله است و در ‌‌نهایت اجرا می‌شود و امیدواریم در همین دولت یازدهم، این طرح آبرسانی را به مرحله اجرا درآوریم.

به گفته سلطانی نماینده مجلس طی سفر رئیس جمهور غیر از راه اندازی راه آهن اصفهان به شهرکرد و سپس به خوزستان مصوبه دیگری نخواهیم داشت.

آب چهار محال بختیاری با وجود کم آبی در این استان به دیگر استان ها فرستاده می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر