کد خبر: 200922 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خبر داد:

۱۵درصد از برق مصرفی در بخش کشاورزیی و ۳۰ درصد هم در بخش صنعتی مصرف می‌شود.

علیمراد مرادی مجد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر تعداد مشترکان در بخش خانگی در کرمانشاه بیش از ۸۴ درصد است که این رقم در بخش عمومی به ۳ درصد می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۷ درصد از برق مصرفی در استان کرمانشاه در بخش صنعتی مصرف می‌شود، اظهار داشت: ۱۵ درصد از برق مصرفی در بخش کشاورزیی و ۳۰ درصد هم در بخش صنعتی مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مابقی برق مصرفی در استان کرمانشاه در بخش خانگی مصرف می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر ۵ تا ۱۶ درصد روند افزایش مشترکان برق در استان کرمانشاه داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال ۹۰ در مصرف برق روند نزولی در استان داشته‌ایم، افزود: متاسفانه بعد از پایان سال ۹۰ دوباره مصرف برق در استان کرمانشاه روند صعودی به خود گرفت.

مرادی مجدی اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد مشترکان و رشد انرژی، باید در هر ده سال یکبار تاسیسات برق دو برابر شود که این موضع برای ما هزینه‌ها و بار مالی بسیاری به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۱ روستا در استان کرمانشاه از نعمت برق برخوردار شده‌اند، تاکید کرد: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار در استان کرمانشاه از نعمت برق برخوردار هستند که این رکورد خاصی برای استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه با اشاره به اینکه ۵ روستا در استان از انرژی خورشیدی برای تولید برق استفاده می‌کنند، گفت: این روستاهای مذکور بیش از ۳۴ کیلومتر با شبکه اصلی برق فاصله دارند به همین منظور از انرژی خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال جدید بیش از ۲۷ هزار مشترک جدید در استان کرمانشاه اضافه شده است، اظهار داشت: یازده هزار از این تعداد مشترک در بحثمسکن مهر بوده‌اند.

مرادی مجد با تاکید بیش از ۴ کیلومتر شیکه روستایی معابر در روستاهای کرمانشاه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه تامین شده است، گفت: همچنین در این مدت بیش از ۳۵۰ کیلومتر از شبکه انتقال برق در استان کرمانشاه اصلاح و ترمیم شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اظهار داشت: جمع کل مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال است که بیش از ۵۰ درصد از این مطالبات در بخش عمومی و خصوصی است.

مرادی مجد گفت: اخیرا به صورت جدی در حال قطع برق بدهکاران دولتی در استان کرمانشاه هستیم.

انرژی انرژی خورشیدی بخش خصوصی برق رشد مقام معظم رهبری کرمانشاه استان نیروی توزیع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر