کد خبر: 201870 A

وزیر انرژی غنا اعلام کرد که شرکت نفت لوک اویل اورسیز در بلوک فراساحلی این کشور نفت و گاز کشف کرده است.

وزیر انرژی غنا اعلام کرد که شرکت نفت لوک اویل اورسیز در بلوک فراساحلی این کشور نفت و گاز کشف کرده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل آرما کوفی بواه روز چهارشنبه با اعلام این که لوک اویل اورسیز از شرکت های تابعه لوک اویل روسیه در بلوک کیپ تری پویتز دیپ واتر در نزدیکی سواحل غنا نفت و گاز کشف کرده است، افزود هم اکنون برای تشخیص اقتصادی بودن این یافته یک آزمایش ٩٠ روزه باید انجام گیرد.

بر اساس این گزارش، این شرکت در ماه مه عملیات حفاری را آغاز و اعلام کرد که لایه های زیادی پیدا کرده است که نشان از وجود ذخایر هیدروکربنی دارد.

سخنگوی شرکت لوک اویل اورسیز گفت که نتایج پس از اتمام آزمایشها اعلام می شود. لوک اویل دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه از نظر میزان تولید است.

بواه تصریح کرد: لوک اویل کشف خود را اعلام کرده است و بر اساس قرارداد این شرکت با وزرات نفت غنا، برای انجام آزمایشهای توصیفی به منظور تشخیص اقتصادی بودن این یافته ٩٠ روز فرصت دارند.

بنا بر پایگاه اینترنتی لوک اویل اورسیز، این بلوک نفتی در فاصله ٥٠ تا ١٠٠ کیلومتری در آبهای خلیج گینه قرار دارد و پایانه تاکورادی نزدیکترین پایانه به آن است.

غنا در سال ٢٠٠٧ در میدان جوبیلی نفت کشف و در سال ٢٠١٠ تولید از این میدان نفتی را آغاز کرد. از آن زمان تاکنون نفت منبع مهم درآمد دولت در این کشور تولید کننده طلا و کاکائو به شمار می رود. اقتصاد غنا به سرعت در حال رشد است.

شرکت تولا اویا انگلیس که ٣٥, ٥ درصد از سهام میدان نفتی جوبیلی را در اختیار دارد، ابراز امیدواری کرده است که به تولید ناخالص ١٠٠ هزار بشکه در روز دست یابد.

اقتصاد انرژی انگلیس درآمد دولت رشد روسیه سهام نفت نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر