کد خبر: 202731 A

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت آمارهای ضعیف اقتصادی چین و آمریکا با ۸۸ سنت کاهش ۹۹.۹۴ دلار در هر بشکه معامله شد و به زیر ۱۰۰ دلار رسید.

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت آمارهای ضعیف اقتصادی چین و آمریکا با ۸۸ سنت کاهش ۹۹.۹۴ دلار در هر بشکه معامله شد و به زیر ۱۰۰ دلار رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارهای اقتصادی چین و آمریکا رشد کندتر از انتظار را نشان داد، قیمت نفت در معاملات امروز کمتر از ۱۰۰ دلار داد و ستد شد و به کمترین رقم در ۱۴ ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، رشد واردات در چین به طور غیر منتظره‌ای برای دومین ماه متوالی در ماه آگوست کاهش یافت و با کاهش تقاضای داخلی، بدترین عملکرد در بیش از یک سال گذشته را به نمایش گذاشت. واردات چین در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۴ درصد کاهش یافت.

ویکتور شام تحلیلگر بازار نفت در این‌باره گفت: آمارهای چین در مورد واردات، نتایجی ناامیدکننده داشت که نشان‌دهنده این است که اقتصاد داخلی آن تقریبا ضعیف مانده است و این امر نگرانی‌ها در مورد بهبود اقتصاد چین را افزایش داده است.

هر بشکه نفت برنت با ۸۸سنت کاهش ۹۹.۹۴ دلار فروخته شد. این نوع نفت روز جمعه با ۱.۰۱ دلار کاهش ۱۰۰.۸۲ دلار فروخته شده بود و سومین هفته متوالی کاهشی را ثبت کرده بود.

نفت خام آمریکا نیز ۶۸ سنت کاهش یافت و ۹۲.۶۱ دلار در هر بشکه معامله شد. این نوع نفت ۹۳.۲۹ دلار در روز جمعه فروخته شد.

پس از اینکه آمار فرصت‌های شغلی آمریکا روز جمعه منتشر شد و در مورد سرعت رشد اقتصادی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان تردیدهایی ایجاد شد، هر دو نوع نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.

سرمایه‌گذاران در حال رصد نگرانی‌ ژئوپلتیکی در اروپا و خاورمیانه به ویژه تاثیر تنش‌ها بر تقاضا در اروپا هستند.

انتظار می‌رود که اتحادیه اروپا دور جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه اعمال کنند که شامل تحریم روسنِفت واحدی از شرکت گازپروم و ۲۴ فرد و شخصیت است.

اتحادیه اروپا جهان چین دلار رشد رشد اقتصادی سرمایه گذاران گازپروم نفت واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر