کد خبر: 205276 A

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران:

کمبود آب فقط منوط به فصل تابستان نیست و بخصوص شهر تهران براساس پیش بینی های صورت گرفته در فصل پاییز نیز با کمبود آب مواجه خواهیم بود لذا از شهروندان می خواهیم الگوی مصرف را رعایت کنند.

وزیر نیرو گفت: بعد از تصویب پیشنهادهای وزارت نیرو در دولت مقررات کاملی برای برخورد با مشترکان پرمصرف آب شرب خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید چیت چیان وزیر نیرو در حاشیه دیدار با مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران در خصوص مباحثمطرح شده در خصوص ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو در برخی رسانه ها را نظرات شخصی افراد عنوان و تاکید کرد: تاکنون بحثی در زمینه ادغام وزارتخانه های یادشده در دولت مطرح نبوده است.

وی درخصوص اینکه وزارت نفت اخیرا قراردادی را با بخش خصوصی مبنی بر تامین گاز نیروگاهی با هدف فروش برق آن امضا کرده، افزود: توسعه نیروگاه ها و ساخت خطوط انتقال در حوزه وزارت نیرو است ولی موضوع صادرات برق جزو سیاست های روشن دولت است.

چیت چیان خاطرنشان کرد: در سیاست های کشور و ابلاغی اقتصاد مقاومتی نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته و از سال های گذشته تلاش داشتیم تا اقدامات لازم برای توسعه صادرات برق در کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در کشور قرار نیست اگر دستگاه اجرایی خدماتی به دیگران ارایه کرد در فعالیت های آن نیز مشارکت کند، تصریح کرد: در چنین صورتی وزارت نیرو که آب کشاورزان را تامین می کند نباید در امور اجرایی کشاورزی دخالت داشته باشد زیرا این امر مغایر سیاست های روشن مدیریت کشور است.

وزیر نیرو با بیان اینکه این وزارتخانه وظیفه تامین آب و برق با نرخ های مشخص را برای بخش های مختلف و وزارت نفت نیز وظیفه تامین نفت و گاز کشور را برعهده دارند، گفت: هیچکدام از دستگاه های اجرایی مدعی نیستند که اگر خدماتی را برای مشترکین تامین می کنند در فعالیت های اقتصادی آنها نیز مشارکت داشته باشند.

وی درخصوص آخرین وضعیت همکاری ها میان ایران و آذربایجان توضیح داد: در دیدار با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان درباره احداثنیروگاه و سدهای مشترک میان دو کشور و همکاری درخصوص انرژی های تجدیدپذیر مذاکرات مفیدی به عمل آمد.

وزیر نیرو درخصوص اقدام شرکت آبفای استان تهران نسبت به قطع آب مشترکین پرمصرف نیز گفت: این موضوع در تمام دنیا به صورت یک قاعده است به طوری که برای شرایط مختلف مقرراتی خاص وضع می شود.

چیت چیان افزود: آب یک ماده ای است که جایگزینی برای آن متصور نیست و با حیات انسان سر و کار دارد.

وی اظهار داشت: امسال باتوجه به وضعیت بارش ها پیشنهادهای لازم در این زمینه به دولت ارایه شده تا برای وضع مقررات فرآیند آن به تصویب برسد.

چیت چیان گفت: اقداماتی که تاکنون صورت گرفته هشداردهنده است و نمی خواهیم برای مردم مضیقه ای ایجاد شود ولی کسانی که از حد بالای مصرف عبور کنند و نسبت به حقوق دیگران اجحاف نمایند، هشدارهای لازم به آنها داده خواهد شد.

وزیر نیرو تصریح کرد: کمبود آب فقط منوط به فصل تابستان نیست و بخصوص شهر تهران براساس پیش بینی های صورت گرفته در فصل پاییز نیز با کمبود آب مواجه خواهیم بود لذا از شهروندان می خواهیم الگوی مصرف را رعایت کنند.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی مبنی بر تشکیل سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: آنچه مسلم است کشور به یک سازمان متمرکز برای برنامه ریزی کلان نیاز دارد و به نظر می رسد گرایش غالب متخصصین مربوط به ایجاد این سازمان است.

مشترک پرمصرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر