کد خبر: 207264 A

گروه مپنا در حال حاضر در دو بخش بالادست و پایین دست نفت و گاز فعال بوده و در زمینه حفاری میادین نفتی، ‌توسعه میادین، اجرای تاسیسات فرآیندی، تولید تجهیزات کلیدی نظیر توربو کمپرسور انتقال گاز و اجرای تاسیسات جانبی نظیر برق و بخار مورد نیاز این صنعت(یوتیلتی) فعال است.

پیرو گزارشی که روز گذشته در خصوص فروش نفت توسط بخش خصوصی روی خروجی خبرگزاری ایلنا قرار گرفت گروه " مپنا " جوابیه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، متن جوابیه به شرح زیر است:

جناب آقای حیدری

مدیر عامل محترم خبرگزاری کار ایران(ایلنا)

موضوع: جوابیه گروه مپنا و تکذیب خبر مربوط به خرید نفت

با سلام و احترام

پیرو انتشار خبری با عنوان «علاوه بر مپنا و خاتم الانبیاء بسیاری دیگر هم نفت می خرند» در خروجی روز دوشنبه ۳۱*۶*۹۳ با کد خبر: ۲۰۴۷۳۳ آن خبرگزاری، به استحضار می رساند محتوای خبر مذکور مطلقا صحیح نیست و قویا تکذیب می شود. خواهشمند است دستور فرمایید پاسخ مپنا جهت اطلاع مخاطبان ارجمند، به شرح زیر در همان سرویس و به شکل مشابه منتشر شود.

بنا بر آنچه در متن خبر مذکور آمده «رایزن اقتصادی ایران در کردستان عراق عنوان کرده که طبق پیگیری ها ۲۶۰ شرکت در ایران ادعای فروش نفت ایران را دارند اما هیچ کدام نفتی نداشته و ارتباطی نیز با شرکت ملی نفت نداشته اند که از جمله آنها مپنا و خاتم الانبیاء است» و مطالب و ادعاهای سراسر کذب دیگری که مطلقا صحت و سندیت نداشته و مشخص نیست برچه اساس طرح شده اند.

حوزه کاری گروه مپنا در صنایع نفت و گاز، در حال حاضر پیمانکاری عمومی و تولید تجهیزات استراتژیک این صنعت بوده و در این زمینه فعالیت گسترده ای دارد. الگوی توسعه مپنا در این عرصه، بر مبنای خلق ارزش بوده و اقداماتی زیربنایی در جهت تولید تجهیزات کلیدی و گلوگاهی مورد نیاز این صنعت انجام داده است.

گروه مپنا در حال حاضر در دو بخش بالادست و پایین دست نفت و گاز فعال بوده و در زمینه حفاری میادین نفتی، ‌توسعه میادین، اجرای تاسیسات فرآیندی، تولید تجهیزات کلیدی نظیر توربو کمپرسور انتقال گاز و اجرای تاسیسات جانبی نظیر برق و بخار مورد نیاز این صنعت(یوتیلتی) فعال است. به غیر از محورهای اصلی فوق، گروه مپنا به هیچ وجه فعالیتی در سایر حوزه های این صنعت نداشته است.

در جای دیگر «رایزن اقتصادی کردستان عراق تصریح می کند: در حال حاضر شرکت مپنا و فلات قاره نفت را می فروشند اما مجوز فروششان نا معلوم است» مطالبی که کاملا بی پایه و اساس بوده و به طور کامل تکذیب می شود. بار دیگر و با صراحت اعلام می دارد موضوعات منتسب به گروه مپنا در این خبر مبنی برفعالیت در زمینه خرید و فروش نفت، مطلقا صحیح نبوده و عاری از واقعیت است.

شایان ذکر است عملکرد گروه مپنا به عنوان یکی از مهمترین شرکتهای بورسی ایران در تمامی زمینه های کسب و کار از جمله در نفت و گاز کاملا شفاف بوده و چنانچه حوزه جدیدی به کسب و کار گروه افزوده شود، از مجاری رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

بهنام حقیقی

مدیر ارتباطات و بازار

مپنا ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر