کد خبر: 212244 A

شرکت لوک اویل در سال ٢٠٠٩ در مناقصه توسعه این میدان بزرگ نفتی برنده شد و دارای ٧۵ درصد سهام در این پروژه است.

مدیرعامل شرکت لوک اویل که در هفته جاری با وزیر نفت عراق دیدار می‌کند، خواهان ادامه گفتگو‌ها برای توسعه فعالیت نفتی در خاک عراق است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اینترنتی ریانووستی روسیه، وحید علی اکبروف، مدیرعامل شرکت لوک اویل روسیه، در تاریخ ٢١ مهر از عراق بازدید می‌کند و امیدوار است در دیدارهای خود بتواند در باره توسعه فعالیتهای شرکتش در این کشور گفتگو کند.

وی گفت: روز ٢١ مهر برای دیدار با وزیر نفت عراق به این کشور می‌روم، امیدوارم به گفتگوهای خود در ارتباط با توسعه فعالیتهای شرکت در عراق ادامه دهیم.

هم اکنون شرکت روسی لوک اویل در میدان نفتی قرنه غربی ٢ در عراق فعالیت می‌کند. این میدان نفتی یکی از بزرگ‌ترین می‌دانهای نفتی جهان به شمار می‌آید.

میدان قرنه غربی ٢ در ۶۵ کیلومتری شمالغرب شهر بصره در جنوب عراق واقع شده است و دارای ذخیره نفتی بیش از ١٣ میلیارد بشکه است.

شرکت لوک اویل در سال ٢٠٠٩ در مناقصه توسعه این میدان بزرگ نفتی برنده شد و دارای ٧۵ درصد سهام در این پروژه است.

این شرکت روسی همچنین می‌تواند در بلوک ١٠ نفتی عراق واقع در ١٢٠ کیلومتری غرب بصره به توسعه و اکتشاف بپردازد.

این بلوک نفتی پنج هزار و ۵٠٠ کیلومتر مربع وسعت دارد. لوک اویل مطالعات دوبعدی زمین‌شناسی این بلوک را در ماه آوریل ٢٠١۴ میلادی آغاز کرد.

از سوی دیگر، لوک اویل در ماه آوریل تصمیم به مشارکت با شرکت دولتی اکتشاف و تولید نفت زاروبشنفت روسیه در میدان نفتی بزرگ ناصریه گرفت. این میدان در جنوب عراق قرار دارد. پروژه مشترک لوک اویل و زاروبشنفت همچنین شامل ساخت یک پالایشگاه می‌شود.

فعالیتهای نفتی عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر