کد خبر: 214481 A

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران خبر داد:

ساخت دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در منطقه ورامین در مراحل ابتدایی است و به‌نظر می‌رسد این طرح‌ها با تامین به‌موقع اعتبار طی پنج تا شش سال آینده به ثمر نشسته و وارد مدار شوند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از ساخت دو نیروگاه جدید در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدزمان حسینی، اظهار داشت: هم‌اکنون ساخت دو نیروگاه هر کدام به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات در منطقه ورامین توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.

وی افزود: فاز مقدماتی ساخت این دو نیروگاه انجام شده و بخش خصوصی نسبت به تهیه زمین و دیوارکشی اقدام کرده است.

وی همچنین از تبدیل نیروگاه طرشت به سیکل ترکیبی خبر داد و گفت: عملیات اجرایی تبدیل نیروگاه طرشت به سیکل ترکیبی به‌زودی آغاز می‌شود و طرح‌های خوبی برای توسعه نیروگاه‌های تولیدپراکنده برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در منطقه ورامین در مراحل ابتدایی است و به‌نظر می‌رسد این طرح‌ها با تامین به‌موقع اعتبار طی پنج تا شش سال آینده به ثمر نشسته و وارد مدار شوند.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد تجهیزات شبکه تولید و انتقال و ۲۵ درصد مشترکان صنعت برق کشور در منطقه زیرپوشش برق منطقه‌ای تهران قرار گرفته است، گفت: پیک بار ثبت‌شده در سه استان تهران، قم و البرز در تابستان امسال به هشت‌هزار و ۹۶۲ مگاوات رسید که درمقایسه با سال گذشته ۵.۴ درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: حداکثر پیک شب در تابستان نیز به هشت‌هزار و ۳۸۳ مگاوات رسید که درمقایسه با سال گذشته ۶.۴ درصد افزایش یافته است.

نیروگاه جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر