کد خبر: 214624 A

در پی کاهش قیمت نفت در جلسه امروز کمیسیون بودجه مقرر شد

مقرر شد دولت براساس قیمتهای واقعی نفت و پیش بینی از آینده معادلات جهانی لایحه بودجه سال آینده را براساس قیمت واقعی به مجلس ارائه دهد تا سال آینده با کسری بودجه مواجه نشود.

بدنبال کاهش قیمت جهانی نفت، مقرر شد برای جلوگیری از کسری بودجه سال ۹۳ معاونت نظارت راهبردی با هماهنگی وزارت نفت و با استفاده از ابزارهای قانونی در اختیار، بر اساس تخصیص اعتبارات، کسری بودجه را به‌گونه‌ای مدیریت کند که نیاز به اصلاح قانون بودجه نباشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شانا، جلسه ویژه کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس و بیژن زنگنه، وزیر نفت همزمان با کاهش جهانی قیمت نفت پیش از ظهر امروز(شنبه ٢۶ مهرماه) در مجلس برگزار شد.

غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در این زمینه به شانا، گفت: بدلیل حساسیت و تبعاتی که با کاهش قیمت جهانی نفت در این روزها مواجه هستیم، صبح امروز(شنبه، ٢۶ مهرماه) اعضای کمیسیون برنامه، بودجه با وزیر نفت و معاونان وزیر و مسئولانی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در جلسه‌ای به بررسی این موضوع و راهکارهای آن پرداختند.

کاتب با بیان این‌که کاهش قیمت نفت بر بودجه سال ۹۳ و ۹۴ تأثیرگذار است، افزود: در این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از کسری بودجه سال ۹۳ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با هماهنگی وزارت نفت و با استفاده از ابزارهای قانونی در اختیار، بر اساس تخصیص اعتبارات، کسری بودجه را به گونه‌ای مدیریت کند که نیاز به اصلاح قانون بودجه نباشد.

وی با اشاره به پیش بینی اعتبارات بودجه سال ۱۳۹۴ کشور گفت: در این جلسه مقرر شد دولت براساس قیمتهای واقعی نفت و پیش بینی از آینده معادلات جهانی لایحه بودجه سال آینده را براساس قیمت واقعی به مجلس ارائه دهد تا سال آینده با کسری بودجه مواجه نشود.

کاتب اظهارکرد: وضعیت نزولی قیمت نفت خام، بیش از هر عامل دیگری از وجود مازاد عرضه نفت در سال جاری و پیش بینی شکل‌گیری مازاد عرضه چشمگیر در سال آینده در بازار ناشی شده است؛ از این‌رو مدیریت بودجه برای سال جاری و نحوه صحیح و واقعی بودجه‌نویسی برای سال ۱۳۹۴ ضروری است.

کسری بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر