کد خبر: 214820 A

دولت نیجریه قیمت نفت را در بودجه سال آینده میلادی ٧٨ دلار برای هر بشکه در نظر گرفت و هدف تولید نفت را اندکی کاهش داد.

دولت نیجریه قیمت نفت را در بودجه سال آینده میلادی ٧٨ دلار برای هر بشکه در نظر گرفت و هدف تولید نفت را اندکی کاهش داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از نشریه پلاتس، نیجریه به دنبال نگرانی از افت قیمت نفت در بازارهای بین المللی، قیمت نفت ٧٨ دلار برای هر بشکه را به عنوان شاخص محاسبه درآمدها در سال آینده میلادی در نظر گرفت.

شاخص قیمت نفت سال ٢٠١٥ نیجریه که اندکی از شاخص ٧٧ دلار و ٥٠ سنتی امسال این کشور بالاتر است در گزارش چارچوب مخارج میان مدت نیجریه که به وسیله گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری نیجریه، به مجلس ارسال شد، آورده شده است.

دولت نیجریه با پذیرش این موضوع که سرقت نفت در این کشور همچنان تهدید جدی برای افزایش تولید نفت است، هدف تولید نفت سال آینده کشور را روزانه دو میلیون و ٢٧٨ هزار بشکه تعیین کرد. این در حالیست که هدف تولید نفت سال ٢٠١۴ نیجریه دو میلیون و ٣٨٠ هزار بشکه در روز است.

رئیس جمهوری نیجریه گفت: قیمت نفت را با در نظر گرفتن کمی احتیاط در پیش بینی درآمدها بر اساس ماهیت فرار قیمت نفت پیشنهاد کردیم، همچنین نیاز بود که ذخیره مالی خود را نیز تامین کنیم چرا که این ذخیره در مواقع ضروری و شوک درآمدی بسیار کارآمد است.

وی افزود: باید یادآوری کرد که کشور تجربه های دردناکی از تلاطم قیمت نفت دارد.

نفت که در بازارهای جهانی با قیمتی پائین تر از ٩٠ دلار برای هر بشکه معامله می شود، ٨٠ درصد درآمدهای دولت نیجریه را تشکیل می دهد.

بودجه دلار سرقت شاخص قیمت نفت نفت سال نیجریه بشکه ٧٨
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر