کد خبر: 214826 A

سفر هیئت بلند پایه پاکستانی که بنا به درخواست این کشور برای مذاکره در زمینه شتاب در فرآیند اجرایی شدن خط لوله گازی در آینده نزدیک انجام می‌شود، همچنین استقبال وزارت نفت از انجام این سفر، گواهی بطلان همه شایعات در این زمینه است.

شایعات قطع همکاری ایران و پاکستان در پروژه خط لوله گازی صحت ندارد و دو کشور با وجود اختلاف نظرها در این زمینه، همکاریهای نزدیکی را برای به سرانجام رساندن این پروژه در دستور کار خود دارند.

به گزارش ایلنا، وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران شایعه های منتشر شده در برخی خبرگزاریها مبنی بر قطع همکاری ایران با دولت پاکستان در اجرای پروژه خط لوله گازی(IP) را به شدت تکذیب کرد.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، با توجه به آن که همکاریهای نزدیکی میان وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و وزارت نفت و منابع طبیعی پاکستان برای به سرانجام رساندن این خط لوله وجود دارد، انتشار هر گونه خبری در مورد فسخ این قرارداد کذب محض است.

وزارت نفت تاکید کرد: باوجود پاره ای مشکلات و اختلاف نظرها درباره چگونگی اجرای پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان، هیچ یک از دو کشور تمایلی به فسخ یک جانبه قرارداد ندارند.

سفر هیئت پاکستانی به ایران در آینده نزدیک

بنابر این گزارش، سفر هیئت بلند پایه پاکستانی که بنا به درخواست این کشور برای مذاکره در زمینه شتاب در فرآیند اجرایی شدن خط لوله گازی در آینده نزدیک انجام می‌شود، همچنین استقبال وزارت نفت از انجام این سفر، گواهی بطلان همه شایعات در این زمینه است.

پایگاه اینترنتی دیلی تایمز روز گذشته(شنبه، ٢۶ مهرماه) به نقل از منابع پاکستانی مدعی شد: ایران به صورت یکجانبه به موافقت‌نامه همکاریهای خود با دولت پاکستان خاتمه داده است و پس از این تصمیم اجرای پروژه خط لوله انتقال گاز با وجود مذاکرات طولانی، غیرعملی شده است و ایران دیگر آماده ارائه کمک ۵۰۰ میلیون دلاری برای ساخت خط لوله انتقال گاز به این کشور نیست.

پروژه خط لوله گازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر