کد خبر: 214835 A

مقامهای قانونگذار عربستان سعودی و کویت تصمیم گرفتند که فعالیت یک میدان مشترک نفتی را به دلیل نگرانیهای زیست محیطی متوقف کنند.

میدان نفتی مشترک عربستان و کویت به دلیل رعایت نکردن استانداردهای زیست محیطی تا زمان رفع مشکلات، تعطیل شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اینترنتی الشرق الاوسط، مقامهای قانونگذار عربستان سعودی و کویت تصمیم گرفتند که فعالیت یک میدان مشترک نفتی را به دلیل نگرانیهای زیست محیطی متوقف کنند.

یک مقام رسمی که خواست نامش فاش شود، در این باره گفت: تولید نفت میدان نفتی مشترک خفجی، از سوی مقامهای دو کشور عربستان و کویت متوقف شد زیرا استانداردهای سوخت و انتشار گاز در این میدان رعایت نمی شد.

این میدان نفتی فراساحلی ظرفیتی نزدیک به ٣٠٠ هزار بشکه در روز دارد و در منطقه ای بی طرف میان کویت و عربستان واقع شده است.

مسئولیت اداره میدان نفتی خفی بر عهده شرکت خفی جوینت آپریشن است که از سرمایه گذاری مشترک شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان و شرکت نفت کویت تشکیل شده است.

بر اساس توافقنامه داخلی که به امضای عبدالله هلال، مدیر عامل خفجی جوینت آپریشن رسیده است، تصمیم به تعطیلی میدان نفتی خفی در حالی در درون شرکت گرفته شد که مجادله طولانی مدت میان عربستان و کویت بر سر این مسئله نتیجه ای در بر نداشت.

توافقنامه داخلی یاد شده پیشنهاد داده است که میدان نفتی خفجی زمانیکه بتواند استانداردهای زیست محیطی تعیین شده به وسیله اداره محیط زیست و زمین شناسی عربستان را رعایت کند، فعالیت خود را ازسر می گیرد.

خفی دومین پروژه مشترک نفت و گاز عربستان و کویت است که متوقف می شود. پیش از این طرح ساخت میدان گازی دورا در سال ٢٠١٣ میلادی بوسیله این دو کشور به بایگانی رفته بود.

زیست محیطی سرمایه گذاری عربستان عربستان سعودی کویت گاز محیط زیست مشکلات نفت نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر