کد خبر: 214855 A

رئیس جمهوری ونزوئلا:

رئیس جمهوری ونزوئلا با تاکید بر تدوام ارائه خدمات اجتماعی، از تنظیم بودجه سال ٢٠١٥ بر فرض نفت ۶٠ دلاری خبر داد.

رئیس جمهوری ونزوئلا با تاکید بر تدوام ارائه خدمات اجتماعی، از تنظیم بودجه سال ٢٠١٥ بر فرض نفت ۶٠ دلاری خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، روز جمعه(٢٥ مهرماه) با تاکید بر این که قیمتهای نفت بهبود می یابد، اعلام کرد: بودجه سال آینده میلادی ونزوئلا بر مبنای نفت ۶٠ دلار برای هر بشکه تنظیم می شود.

ونزوئلا به طور معمول قیمت نفت را در بودجه کشوری کمتر در نظر می گیرد تا از این راه بتواند با محدودیتهای بودجه ای کمتر، هزینه بیشتری کند.

کاراکاس بودجه امسال خود را نیز با فرض قیمت نفت ۶٠ دلار برای هر بشکه تنظیم کرده بود.

قیمت جهانی نفت از ماه ژوئن امسال تا کنون بیش از ٢٥ درصد کاهش یافته است؛ مازاد نفت خام، روند کند رشد تقاضا و همچنین نشانه هایی از بی میلی تولیدکنندگان بزرگ نفتی مانند عربستان به کاهش تولید نفت برای کنترل قیمتها از دلایل اصلی این افت به شمار می روند.

قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر در پایان معاملات روز جمعه(٢٥ مهرماه) به ٨٢ دلار و ٧٥ سنت برای هر بشکه رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی ونزوئلا، مادورو ابراز امیدواری کرد که قیمت کنونی نفت بهبود یابد و تاکید کرد که برنامه های اجتماعی تحت تاثیر کاهش قیمت نفت قرار نمی گیرد.

وی در واکنش به انتظار جناح راستگرای ونزوئلا که امیدوار است با کاهش قیمت نفت، دولت مادورو سرنگون شود، گفت: هیچ فاجعه یا سقوطی اتفاق نمی افتد.

مادور گفت: قیمت نفت می تواند تا ۴٠ دلار هم سقوط کند اما من به مردم اطمینان می دهم که از حقوق طبیعی خود مانند حق تحصیل، بهداشت و غذا و زندگی محروم نمی شوند.

رئیس جمهوری ونزوئلا با بیان این که برنامه بودجه را هفته آینده به مجلس ارائه می دهد، گفت: ظرفیت اقتصادی لازم را برای اجرای پروژه های مورد نیاز مردم داریم.

وی گفت: همه پیچها را سفت می کنیم تا حتی یک دلار هم در جایی که لازم نیست، خرج نشود.

ونزوئلا هفته گذشته نخستین کشور عضو اوپک بود که از این سازمان درخواست نشست فوق العاده برای بررسی وضعیت قیمت نفت کرد. این کشور معتقد است که آمریکا برای فلج کردن روسیه در حال بر هم زدن نظم بازار نفت است.

بودجه حقوق دلار دولت رشد روسیه قیمت نفت کاهش تولید نفت نفت ونزوئلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر