کد خبر: 217084 A

قائم مقام وزیر نیرو:

وزارت نیرو همچنین گام‌های خوبی در بحثانرژی‌های نو برداشته است و در سازمان سدهای بزرگ ازجمله تصمیم‌سازان این مجموعه بین‌المللی بوده است.

قائم‌مقام وزیر نیرو خواستار حمایت دولت و مجلس از تغییر نظام تعرفه‌گذاری در بخش آب و برق شد تا هزینه‌های وزارت نیرو از روی دوش دولت برداشته شود.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در چهاردهمین همایش سالانه مدیران ارشد صنعت آب و برق گفت: وزارت نیرو در یک سال گذشته تلاش‌های بی‌وقفه‌ای انجام داده و کارنامه خوبی رقم زده است.

وی خشک‌سالی، وضعیت نامطلوب آب‌های زیرزمینی، تالاب‌ها، انبوه بدهی‌ها، عدم تراز بین قیمت تمام‌شده و هزینه‌ها و پراکندگی سطح خدمات در صنعت آب و برق را از جمله چالش های این صنعت برشمرد و افزود: تابستان گذشته، وضعیت روان‌آب‌ها در سخت‌ترین شرایط پس از سال ۸۷ قرار داشته است.

محمودی همچنین مدیریت مصرف و تولید، دست‌یابی به شاخص بهره‌مندی ۹۹ درصد در بخش آب شهری و برق کشور و برخورداری ۷۹ درصدی جمعیت روستایی در بخش آب را ازجمله فعالیت‌های وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: وزارت نیرو اکنون جایگاه خوبی را در مجامع بین‌المللی رقم زده است.

محمودی تصریح کرد: وزارت نیرو همچنین گام‌های خوبی در بحثانرژی‌های نو برداشته است و در سازمان سدهای بزرگ ازجمله تصمیم‌سازان این مجموعه بین‌المللی بوده است.

وی ادامه داد: وزارت نیرو همچنین توانسته است در سال‌جاری پس از ۶۴ سال، ریاست کمیسیون بین‌الملی شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی را به دست آورد که این امر گام بزرگی برای کارشناسان وزارت نیرو بوده است.

قائم مقام وزیر نیرو توجه به پدافند غیرعامل، توجه به کیفیت خدمات و تشکیل نشست‌های متعدد شورای‌عالی آب زیرنظر رییس‌جمهوری و معاون اول را از دیگر فعالیت‌های دیگر بخش آب و برق عنوان و از دولت و مجلس درخواست کرد تا با کمک به تغییر در نظام تعرفه‌گذاری، وزارت نیرو را در حرکت به سمتی که هزینه‌های خود را از روی دوش دولت بردارد، حمایت کنند.

وی همچنین بر لزوم حمایت دولت و مجلس برای اجرایی شدن فاینانس در ایجاد شبکه‌های آبیاری و زه‌کشی تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو تاکنون توانسته است سه هزار میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی را جذب کند.

تعرفه‌گذاری آب و برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر