کد خبر: 218987 A

رئیس مرکز انتقال نفت و فرآورده های نفتی شازند:

در هفت ماه نخست سال جاری مجموعا ۵ میلیارد و ۱۷۰ میلیون لیتر فرآورده تولیدی پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک از طریق خطوط لوله مرکز انتقال شازند به مبادی مصرف منتقل شده است.

رئیس مرکز انتقال نفت و فرآورده های نفتی شازند گفت: روزانه ۱۳ میلیون لیتر بنزین پاک تولیدی پالایشگاه امام خمینی(ره) اراک از طریق مرکز انتقال شازند به کلانشهرهای تهران و کرج منتقل می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد سلیمی پناه رئیس مرکز انتقال نفت و فرآورده های نفتی در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد مرکز انتقال نفت شازند، گفت: این مرکز پس از مرکز ری به عنوان مهم ترین مرکز خط انتقال خطوط لوله نفت و فرآورده کشور به شمار می رود.

وی افزود: دو خط انتقال ۲۶ اینچی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام را منتقل می کنند و روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت خام به پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک و ۲۴۰ هزار بشکه نیز به پالایشگاه های تهران و تبریز منتقل می شوند.

سلیمی پناه تصریح کرد: خطوط ۱۰ و ۱۶ اینچ، فرآورده های تولیدی پالایشگاه آبادان را به ری منتقل و خط لوله ۱۲ اینچی نیز فرآورده های نفتی را به همدان منتقل می کنند.

وی ادامه داد: روزانه ۴ میلیون لیتر فرآورده های نفتی دریافتی از جنوب کشور در مرکز شازند ذخیره و به شهرهای تهران، قم و همدان ارسال می شود.

رئیس مرکز انتقال نفت و فرآورده های نفتی شازند با اشاره به ارسال روزانه ۱۳.۵ میلیون لیتر بنزین به مقصد تهران، گفت: روزانه ۱۳ میلیون لیتر بنزین پاک تولیدی پالایشگاه شازند اراک و همچنین مقداری بنزین سوپر تولیدی از طریق خطوط لوله به مقصد کلانشهرهای تهران و کرج ارسال می شود.

سلیمی پناه گفت: در هفت ماه نخست سال جاری مجموعا ۵ میلیارد و ۱۷۰ میلیون لیتر فرآورده تولیدی پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک از طریق خطوط لوله مرکز انتقال شازند به مبادی مصرف منتقل شده است.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی در ادامه با اشاره به جایگاه مرکز انتقال شازند، اظهار داشت: شازند به عنوان شاهراه انتقال انرژی کشور به شمار می رود که از طریق آن ضمن تامین خوراک پالایشگاه شازند اراک، خوراک پالایشگاه های تهران و تبریز نیز تامین می شود.


یادآور می شود؛ منطقه مرکزی یکی از مناطق ۱۰ گانه شرکت خطوط خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است که وظیفه اداره خطوط متعددی از نفت خام و فرآورده های نفتی در محدوده استان های لرستان، مرکزی، همدان، اصفهان و قم را بعهده دارد.
عملیات بهره برداری در منطقه مرکزی توسط ۴ مرکز انتقال نفت، ۳ مرکز فشارشکن و ۳ پایانه نفتی انجام می شود.

بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر