کد خبر: 219361 A

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

در نمایشگاه بین المللی صنعت برق که ۱۷ آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد ۴۴۱ شرکت داخلی و خارجی حضور خواهند داشت.

معاون وزیر نیرو گفت: مجموعا دراین نمایشگاه ۴۴۱ شرکت داخلی وخارجی محصولات و دستاوردهای خود را عرضه خواهند کرد که از این تعداد ۳۴۳ شرکت داخلی و مابقی خارجی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق در نشستی خبری جهت اطلاع‌رسانی چگونگی و جزئیات برگذاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت برق که از ۱۷ آبان ماه آغاز به کار خواهد کرد، گفت: نمایشگاه صنعت برق تاکنون ۳۰ دوره برگزار شده و در سال جاری نیز به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۹۸ شرکت خارجی که عمدتا اروپایی هستند حضور خواهند داشت و از این تعداد ۴۸ شرکت به صورت مستقیم و ۴۷ شرکت نیز نمایندگی فعال خود را در این نمایشگاه الزام به حضور کرده اند.

فلاحتیان خاطر نشان کرد: مجموعا دراین نمایشگاه ۴۴۱ شرکت داخلی وخارجی محصولات و دستاوردهای خود را عرضه خواهند کرد که از این تعداد ۳۴۳ شرکت داخلی و مابقی خارجی هستند.

وی اختصاص فضا برای مخترعین و مبتکرین را از دیگر ویژگی های این نمایشگاه عنوان کرد وگفت: مخترعین در این نمایشگاه می توانند دستاوردهای خود را که عمدتا دانش بنیان هستند عرضه می کنند و در تعاملی که با صنعتگران و سازندگان تجهیزات صنعت برق زمینه برای رشد بیشتر فراهم شده و شرایطی فراهم می شودکه اختراعات این افراد به تولید انبوه برسد و اصحاب صنعت نیز بتوانند محصولاتی تولید کنند که در صنعت برق کشور و دنیا تاثیر گذار باشد.

وی همچنین گفت: در نمایشگاه سال جاری از تعدادی از کشورها از جمله عراق، امارات و گرجستان نیز به عنوان مهمان در مراسم افتتاحیه دعوت به عمل آمده است.

وی تصریح کرد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه ۴ نشست تخصصی نیز پیش بینی شده که اولین آن حمایت از ساخت داخل صنعت برق چالشها و راهکارها است دومین نشست مربوط به توسعه صادرات صنعت برق، سومین نشست کاهش تلفات در فرصتهای کسب وکار وچهارمین نشست در زمینه بازار عراق و فرصتها وچالشهای آن است که امیدواریم در قالب چهارنشست یاد شده شرایطی فراهم شود که با تبادل نظر وخرد جمعی بتوانیم چالشها و راهکارها را مورد بحثوبررسی قرار دهیم و به دستاوردهای جدید رسیده و شرایط برای بهبود کسب و کار و کاهش تلفات برق فراهم شود.

انرژی برق رشد صنعت عراق کسب و کار گرجستان نمایشگاه بین المللی شرکت داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر