کد خبر: 219410 A

مدیرعامل شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب استان تهران خبر داد:

تصفیه‌خانه هفتم تهران، ایستگاه‌های پمپاژ و خطوط انتقال آب از ۱۵ مهرماه آماده انتقال آب بودند که به‌دلیل وجود نشستی در مسیر انتقال، این کار با تاخیر چند روزه انجام شد و هم‌اکنون نیز ۷۵۰ لیتر در ثانیه آب وارد شبکه توزیع تهران می‌شود.

مدیرعامل شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب استان تهران از آغاز بهره‌برداری اضطراری از سد ماملو خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از پاون، " عزیز عالی‌نژاد " افزود: این شرکت تعهد داشت که از نیمه دوم مهرماه، آب سد ماملو را برای جبران کسری آب در شرق تهران وارد شبکه کند که این امر محقق شد.

وی ادامه داد: تصفیه‌خانه هفتم تهران، ایستگاه‌های پمپاژ و خطوط انتقال آب از ۱۵ مهرماه آماده انتقال آب بودند که به‌دلیل وجود نشستی در مسیر انتقال، این کار با تاخیر چند روزه انجام شد و هم‌اکنون نیز ۷۵۰ لیتر در ثانیه آب وارد شبکه توزیع تهران می‌شود.

پروژه انتقال آب از سد ماملو با هدف کمک به تامین و بهبود کیفیت درازمدت آب آشامیدنی بخش‌های شرقی، جنوب‌شرقی، جنوبی و جنوب‌غربی تهران در چارچوب طرح جامع تامین آب شهر تهران برای افق سال است.

با اجرای این طرح، انتقال و تصفیه آب از سد ماملو به میزان ۹۰ میلیون مترمکعب در سال به‌صورت ثقلی به مخازن موجود در جنوب‌شرق(افسریه و سلیمانیه) و جنو‌ب‌غرب(۱۵ مهرآباد) امکان‌پذیر خواهد شد

سد ماملو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر