کد خبر: 219923 A

معاون وزیر نیرو در گفت‌و‌گو با ایلنا:

در سال جاری در عین حال که افزایش تولید گاز داریم درصددیم که کمبود گاز نیروگاه‌ها و صنایع را حل کنیم لذا با این رویه امیدواریم در سال ۹۴ با افزایش تولید مشکل صنایع و نیروگاه‌ها حل شود و در زمستان نیز فقط از گاز استفاده کنند.

" معاون وزیر نیرو " با بیان اینکه اکثر نیروگاه‌های اطراف تهران گاز سوز هستند، ابراز امیدواری کرد تا سال ۹۴ مازوت و گازوئیل از تمامی نیروگاه‌های کشور حذف شود.

" هوشنگ فلاحتیان " معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص تعداد نیروگاه‌های گاز سوز تهران گفت: اکثر نیروگاه‌هایی که در اطراف تهران هستند از " خوراک گاز " استفاده می‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط زیست محیطی که در تهران حاکم است اکثر " نیروگاه‌های تهران " ازگاز استفاده می‌کنند. فلاحتیان تصریح کرد: در حال حاضر نیروگاه طرشت صددرصد گاز سوز است، نیروگاه دماوند هم گاز و یا گازوئیل مصرف می‌کند و از مازوت استفاده نمی‌کند نیروگاه پرند و رودشور نیز ۵۰ درصد بخار است و همچنین نیروگاه منتظرالقائم در مجاورت کرج اکثر اوقات گاز مصرف کرده که امیدواریم وضع به گونه‌ای پیش برود که نیازی به استفاده از مازوت نباشد و البته این مهم بستگی به تامین گاز دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که تمام نیروگاه‌های کشور گاز مورد نیازشان تامین شده و با گاز برق تولید کنند. معاون وزیر خاطرنشان کرد: بعید نیست که از سال ۹۴ به بعد مصرف گاز در نیروگاه‌ها بیشتر شود و نیازی نباشد که از سوخت گازوئیل و مازوت استفاده کنند.

یادآور می‌شود؛ چندی پیش حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفته بود که در سال جاری سیاست بر این است که صنایع و نیروگاه‌ها بتوانند گاز بیشتری مصرف کنند تا هم هوا کمتر آلوده شود و هم گازوئیل و مازوت کمتری مصرف شود.

وی تصریح کرده بود: در سال جاری در عین حال که افزایش تولید گاز داریم درصددیم که کمبود گاز " نیروگاه‌ها و صنایع " را حل کنیم لذا با این رویه امیدواریم در سال ۹۴ با افزایش تولید مشکل صنایع و نیروگاه‌ها حل شود و در زمستان نیز فقط از گاز استفاده کنند.

عراقی خاطرنشان کرده بود: با توجه به اینکه در زمستان‌ها معمولا نیروگاه‌ها گاز کمتری مصرف کرده و مازوت و گازوئیل بیشتر مصرف می‌کردند و گاز بیشتر به مصرف خانگی می‌رسید اما در سال جاری قرار است حجم بیشتری گاز به صنایع و نیروگاه‌ها بدهیم.

مازوت و گازوئیل نیروگاه‌ها و صنایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر