کد خبر: 219959 A

با اجرای این طرح ۹۵درصد خانوارهای روستایی بخش ترکمانچای از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

عملیات گاز رسانی به ۱۱ روستای بخش ترکمانچای با حضور معاون استاندار و فرماندار ویزه میانه و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز آذربایجان شرقی در این آئین گفت: برای اجرای این پروژه که شامل حدود ۶۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع پلی اتیلنی و فولادی و یک ایستگاه تقلیل فشار(TBS) است حدود ۶۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد که علاوه بر بهره مندی ۸۰۰خانوار روستایی صنایع موجود در مسیر نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

توحیدی با اشاره در دست اجرا بودن ۱۱روستای دیگر و بهره مندی ۶۴ درصدی روستا های بخش ترکمانچای از گاز طبیعی گفت: با اجرا و اتمام پروژه گاز رسانی به روستاهای شیخ احمدلو، جیرانبلاغی، غریب دوست، قره جه قیه، مهماندوست، سانیان سفلی، بالسین شریف آباد، بقرآباد، تیرآباد، یالقوز آغاج و تندرلو میزان برخورداری روستاهای این بخش به ۹۵ درصد خواهد رسید.

وی گفت: هم‌اکنون گازرسانی به ۵۴ روستای شهرستان میانه در حال اجراست و ۱۲۳روستای دیگر در مراحل طراحی و مطالعاتی است که گازرسانی به آنها از محل بودجه بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ عملیاتی خواهد شد.

مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان گفت: با اتمام گاز رسانی به روستاهای در دست اجرا بیش از ۷۰ درصد خانوار روستایی شهرستان میانه از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

آذربایجان شرقی بودجه تغذیه خانوار روستایی فرماندار قانون گاز معاون گازرسانی میانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر