کد خبر: 222623 A

بهای نفت در بازارهای جهانی در پایان معاملات روز سه شنبه(٢٠ آبانماه) روندهای متفاوتی را دنبال کرد، در حالی که نفت برنت حد نصاب جدیدی را در چهار سال گذشته ثبت کرد، قیمت نفت آمریکا افزایش یافت.

بهای نفت در بازارهای جهانی در پایان معاملات روز سه شنبه(٢٠ آبانماه) روندهای متفاوتی را دنبال کرد، در حالی که نفت برنت حد نصاب جدیدی را در چهار سال گذشته ثبت کرد، قیمت نفت آمریکا افزایش یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک، قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز سه شنبه(٢٠ آبانماه) کاهش یافت و به کمترین مقدار چهار سال گذشته رسید اما قیمت نفت دبلیو تی آی افزایش یافت تا اختلاف قیمت این دو شاخص مهم به کمترین سطح در سه هفته گذشته برسد.

نفت برنت دریای شمال دیروز به مرز ٨٠ دلار بسیار نزدیک شد زیرا پس از آغاز سقوط قیمتها در ماه ژوئن امسال، هنوز بازرگانان نفت به دنبال پیدا کردن کف قیمت این شاخص نفتی در بازارها هستند.

در همین حال، قیمت نفت دبلیو تی آی با وجود بالارفتن ذخایر نفتی آمریکا در هفته گذشته، دیروز افزایش یافت.

قیمت نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز سه شنبه(٢٠ آبانماه) ۶٧ سنت در مقایسه با قیمت پایانی روز دو شنبه کاهش یافت و در سطح ٨١ دلار و ۶٧ سنت تثبیت شد. این در حالی بود که برنت در میانه معاملات دیروز، قیمت ٨٠ دلار و ۴۶ سنت را نیز که از ماه سپتامبر ٢٠١٠ تکرار نشده بود، تجربه کرد.

بهای نفت دبلیو تی آی آمریکا در پایان معاملات سه شنبه(٢٠ آبانماه) ٥۴ سنت افزایش یافت و به ٧٧ دلار ٩۴ سنت رسید.

اختلاف دو شاخص نفتی برنت و دبلیو تی آی دیروز به کمتر از چهار دلار رسید که کمترین مقدار آن از ماه اکتبر به حساب می آید.

برخی تحلیلگران معتقدند قیمت برنت برای این کاهش یافت که گمانه زنی در این باره که اوپک در نشست آذرماه خود قصد کاهش تولید نفت را ندارد، بالاتر رفت.

جین مک جیلیان، تحلیلگر ارشد موسسه تریدیشن انرژی، گفت: شرایط هنوز مانند پیش است، راه معناداری برای کاهش تولید نداریم، رسیدن به سطح قیمتی که در چند سال گذشته بی سابقه بوده، عطش بازار را برای رسیدن به کف قیمتها بیشتر می کند.

در همین حال، به نظر می رسید که بزودی عرضه نفت دبلیو تی آی نیز بسیار بیشتر از تقاضا شود اما آغاز به کار یک تاسیسات پالایشگاهی در این کشور طی چند هفته آینده، امیدها را به بالا رفتن تقاضای نفت بیشتر کرد.

فیل فلین، تحلیلگر موسسه پرایس فیوچرز گروپ، گفت: برخی با این چشم انداز قیمتگذاری می کنند که هوای سرد زمستانی در هفته های آتی مصرف انرژی را در آمریکا بیشتر می کند.

انرژی اوپک دلار شاخص قیمت نفت کاهش تولید نفت نفت نیویورک قیمت برنت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر