کد خبر: 222651 A

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران؛

برنامه ریزی گسترده و اجرای راهبرد بومی کردن صنعت حفاری نفتی، سبب شده عملیات در این حوزه به طور کامل بومی و همچنین ساخت بخشی از تجهیزات آن داخلی شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: برنامه ریزی گسترده و اجرای راهبرد بومی کردن صنعت حفاری نفتی، سبب شده عملیات در این حوزه به طور کامل بومی و همچنین ساخت بخشی از تجهیزات آن داخلی شود.

به گزارش ایلنا، حیدر بهمنی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این موضوع و اشاره به توانمندی های صنعت حفاری کشور، اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی ایران، حفاری کشور در دست خارجی ها بود و در کمترین عمق به نفت می رسیدند اما امروز، متخصصان ایرانی در شرایطی سخت تر و در عمق بالای ۴ هزار و ۵۰۰ متری مخازن را حفاری و تولید نفت را تحقق می بخشند.

وی به پیچیدگی مخازن نفتی ایران اشاره و تصریح کرد: حفاری در ایران، به دلیل پیچیدگی های خاص مخازن نفتی، بسیار دشوار است و شرکت های غربی به این مهم واقفند و فکر می کردند که ایرانی ها توان عملیات حفاری را در کشور نداشته و این صنعت متوقف می شود، اما تلاشگران و سخت کوشان ایرانی، این صنعت راهبردی را هدایت و راهبری کردند به طوری که اینک رقیب آنان در پروژه های نفت و گاز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار است تا پایان امسال نیز ۳ دکل دیگر به تعداد دکل های این شرکت اضافه شود.

شرکت ملی حفاری گفت: با بهره برداری از دستگاه حفاری ۹۳ فتح در روزهای اخیر، ظرفیت شرکت ملی حفاری به ۷۰ دستگاه افزایش یافته است.

انقلاب اسلامی ایران ایران صنعت نفت نفت و گاز ملی شرکت کامل حفاری بومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر