کد خبر: 225778 A

مروی در دهمین نمایشگاه صنعت آب:

وزارت نیرو با ردیف‌هایی که مجلس برایش تعیین می کندٰ ما به تفاوت قیمت تمام شده آب و برق و قیمتی که از مصرف‌کنندگان می‌گیرد را تأمین می کند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نمایندگان عقیده دارند تا رسیدن به ثبات اقتصادی افزایش قیمت نداشته باشیم. گفت: بحران آب یک موضوع ملی است و برای برون‌رفت از این بحران بایستی تعامل بیشتری بین دولت، مجلس و مردم برقرار شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی مروی در نشست حاشیه ای برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب گفت: این واقعیت بر همگان روشن است که چنانچه به‌صورت عزم ملی اقدام نشود، بحران آن روزبه‌روز جدی‌تر و شدیدتر خواهد شد.

وی افزود: طرح‌هایی برای تامین مالی آب تهیه و به تصمیم‌های خوبی منجر شده است که ازجمله می‌توان به صدور مجوز ۸۰۰ میلیون دلار اعتبار برای تامین آب شرب روستایی اشاره کرد.

مروی با بیان اینکه دولت به‌شدت به‌دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای تقویت بخش خصوصی است تا فعالان این بخش با آرامش بیشتر به کار خود ادامه دهند، افزود: مسایل مربوط به صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانک‌ها و LC داخلی و مطالبه‌ها بخشی از مشکلات عمده بخش خصوصی است که حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا مجلس موافق افزایش قیمت آب است گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور مردم توان افزایش قیمت آب، برق و گاز ندارند و شرایط مردم در این امر نیز باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه من معتقدم در شرایط فعلی اقتصاد جامعه دولت باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی پروژه‌ها را به پیش ببرد افزود: وزارت نیرو با ردیف‌هایی که مجلس برایش تعیین می کندٰ ما به تفاوت قیمت تمام شده آب و برق و قیمتی که از مصرف‌کنندگان می‌گیرد را تأمین می کند.

مروی تاکید کرد: در مجلس نمایندگان عقیده دارند تا رسیدن اقتصاد به ثبات افزایش قیمت نداشته باشیم.

آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر