کد خبر: 231891 A

دبیر انجمن صنفی سی. ان. جی:

ترویج سوخت CNG برای کشور ما داشتن دومین ذخایر عظیم گازی که مزیت ویژه محسوب می‌شود و شرایط خاص اقتصادی و زیست محیطی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

دبیر انجمن صنفی سی. ان. جی گفت: علی‌رغم رشد سریع اولیه شاهدیم که مصرف سوخت CNG سیر نزولی یافته و استقبال صاحبان خودرو از این سوخت کاهش یافته است و بخش ساخت قطعات و تجهیزات عملا متوقف و یا با ظرفیت کمتر از ۱۰ درصد کار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پوررضادبیر انجمن صنفی در همایش چالش ها و راهکارهای توسعه صنعت سی. ان. جی در بستر اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه از اواخر دهه هفتاد که عزم دولت برای ترویج سوخت CNG در کشور را سخ شد تا امروز شاهد سرمایه گذاری بیش از ۶۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۲ هزار نفر در این صنعت هستیم گفت: کشور ما امروز رتبه اول تعداد خودروهای گازسوز با نزدیک به ۲۰ میلیون خودرو و مقام نخست تعداد جایگاه سوختگیری CNG با ۲۲۴۹ جایگاه را دارد.


وی افزود: با سرمایه گذاری هنگفت ۴ سازنده تجهیزات کامل سوخت‌گیری بر اساس تکنولوژی روز دنیا و با ظرفیت ۸۰۰ سری تجهیزات در سال، ۹ شرکت تولیدکننده مخزن با ظرفیت یک میلیون در سال، چندین شرکت تولیدکننده کیت‌های گازسوز با ظرفیت نزدیک به دو میلیون و شرکت‌های دیگر برای ساخت دیگر قطعات مورد نیاز این صنعت ایجاد شده است.


پوررضا تصریح کرد: صنعت CNG بر خلاف بسیاری از دیگر صنایع خود اتکاست و از دانش طراحی و مهندسی در کلیه زمینه‌ها برخوردار است.


وی ادامه داد: به جرات می‌توان ادعا کرد که مجموعه بی‌نظیری در کشور شکل گرفته است اما متاسفانه علی‌رغم رشد سریع اولیه شاهدیم که مصرف سوخت CNG سیر نزولی یافته و استقبال صاحبان خودرو از این سوخت کاهش یافته است و بخش ساخت قطعات و تجهیزات عملا متوقف و یا با ظرفیت کمتر از ۱۰ درصد کار می‌کند.


دبیر انجمن صنفی سی. ان. جی خاطرنشان کرد: ترویج سوخت CNG برای کشور ما داشتن دومین ذخایر عظیم گازی که مزیت ویژه محسوب می‌شود و شرایط خاص اقتصادی و زیست محیطی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.


وی افزود: منابع گاز کشور ما می تواند ماده اولیه رشته فعالیت‌های زنجیره‌ای و خوداتکایی را فراهم کند که سهم قابل توجهی در ارزش افزوده کشور داشته و منجر به توسعه اقتصادی صنعتی پایدار و یا تقویت بنیان‌های اقتصاد مقاومتی می‌شود.

سیر نزولی مصرف CNG
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر