کد خبر: 236066 A

قیمت نفت با آغاز تعطیلات سال نو میلادی و همزمان با افزایش سطح ذخیره سازی های نفت خام آمریکا روند کاهشی خود را از سر گرفت.

قیمت نفت با آغاز تعطیلات سال نو میلادی و همزمان با افزایش سطح ذخیره سازی های نفت خام آمریکا روند کاهشی خود را از سر گرفت.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت جهانی نفت در پایان معاملات روز چهارشنبه(سوم دی ماه) با آغاز تعطیلات سال نو و کاهش حجم معاملات نفتی کاهش یافت و به این ترتیب به بیش از یک هفته افت و خیز قیمت برای یافتن قیمت نهایی نفت در شرایط اشباع بازارها ادامه داد.

«فیل فلین» تحلیلگر موسسه پرایس فیوچرز گروپ، گفت: این سیل نفتی مربوط به کریسمس است درست در زمانی که پالایشگاهها و تولیدکنندگان ذخیره سازی های نفتی را به دلیل مالیات های پایان سال خالی می کنند، اما با این حجم از عرضه نفت نمی توان کاری کرد.

قیمت نفت دبلیو تی آمریکا برای تحویل در ماه آتی در پایان معاملات روز چهارشنبه(سوم دیماه) که به دلیل تعطیلات میلاد حضرت مسیح(ع) زودتر از معمول تعطیل شد، یک دلار و ٢٨ سنت کاهش یافت و به ٥٥ دلار و ٨۴ سنت برای هر بشکه رسید.

بهای نفت برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه آینده در پایان معاملات نیم روز کاری(سوم دی ماه، عید کریسمس) یک دلار و ۴٥ سنت سقوط کرد و در سطح ۶٠ دلار و ٢۴ سنت برای هر بشکه تثبیت شد.

تعطیلات دلار دی ماه سال نو سیل کریسمس مالیات نفت آغاز کاهش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر