کد خبر: 236118 A

با اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی؛

با اجرای برنامه های اقتصادی مقاومتی درآمدهای ایران از محل فروش صنایع پایین دستی نفت ظرف چهار سال آینده ٢٠٠ میلیارد و پس از آن سالانه ١٠٠ میلیارد دلار افزایش می یابد.

مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت از افزایش ٢٠٠ میلیارد دلاری درآمدهای ایران با اجرایی برنامه های اقتصاد مقاومتی ظرف چهار سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، سعید قوام پور با بیان آنکه در صورت اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی ظرف چهار سال آینده ٢٠٠ میلیارد دلار به درآمدهای ایران افزوده می شود، تصریح کرد: با اجرای برنامه های اقتصادی مقاومتی درآمدهای ایران از محل فروش صنایع پایین دستی نفت ظرف چهار سال آینده ٢٠٠ میلیارد و پس از آن سالانه ١٠٠ میلیارد دلار افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت برای تحقق اقتصادی مقاومتی گامهای خوبی برداشته است، افزود: تا پایان امسال بیش از یکصد پروژه صنعت نفت در قالب تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در شورای اقتصاد تصویب می شود.

مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت با بیان اینکه بیشتر طرحهایی که برای تصویب در شورای اقتصاد ارائه می شود مربوط به طرحهای پتروشیمی است، گفت: پس از طرحهای پتروشیمی، طرحهایی بخش نفت، گاز و سپس پالایشگاهها و طرحهای ذخیره سازی قرار دارند.

وی افزود: فهرست نهایی پروژه های که قرار است در شورای اقتصاد تصویب شود، هفته آینده در کمیته چهار نفره که سه نفر از دولت و یک نفر ازمعاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در آن حضور دارند، نهایی می شود.

قوام پور درباره اینکه در کمیته چهار نفره درباره چه مواردی صحبت می شود، گفت: نوع پروژه، محل تامین مالی پروژه، میزان منابع برای اجرایی شدن هر پروژه و قوانین و احکام برای اجرایی شدن برخی از پروژه ها مسائلی هستند که درباره آن بحثو گفتگو می شود.

گفتنی است، وزارت نفت برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، ۶ برنامه را در دستور کارقرار داده که افزایش تولید و صادرات نفت، گاز، فرآورده های نفتی و پتروشیمی، حفظ بازارهای صادراتی و بهینه سازی مصرف سوخت از مهمترین آنهاست.

اقتصاد اقتصاد مقاومتی ایران دلار روابط عمومی صنعت نفت فرآورده های نفتی گاز نفت وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر