کد خبر: 239132 A

مدیر عامل گروه مپنا در اولین کنفرانس اقتصاد ایران:

ابنکه چندین برابر هزینه خرید، گاز صرف کنیم تا گاز کمتری مصرف شودمنطقی نیست لذا برای سوق دادن مردم به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر باید یارانه پرداخت شود.

علی آبادی گفت: دو سوم قیمت برق مربوط به سوخت است و تا زمانی که قیمت آن پایین است نمی توان در روش‌های صرفه‌جویی مصرف سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس علی آبادی در نشست جانبی اولین کنفرانس اقتصاد ایران توانیر روز به روز همواره ناتوان تر می شود و این مساله‌ای است که باید به آن توجه شود، گفت: درآمد توانیر تنها ۸۰۰۰ میلیارد تومان است و سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری منابع در صنعت برق داریم. چرا که ۳۰۰۰ میلیاردتومان نیز در قالب هدفمندی‌ یارانه‌ها به مردم برمی گردد.

وی با بیان اینکه راندمان نیروگاه‌ها در کشور کاهش پیدا نمی‌کند، افزود: در سرمایه‌گذاری اولیه در برق جزو نامدارترین کشورها هستیم و با این وجود هر سال مسوولان نگرانی خاموشی‌ها هستند.

مدیر عامل گروه مپنا با تاکید بر این‌که‌ در حال حاضر مخابرات مردم را به افزایش مصرف تشویق می‌کند گفت: درآمد حاصل از یک دقیقه مکالمه با موبایل به اندازه صد ساعت مصرف یک لامپ معمولی است. برق خدمتی دولتی محسوب می شود و ما در حال متقاعد کردن مردم برای کاهش مصرف هستیم.

مدیرعامل گروه مپنا با تاکید بر این‌که می توان با ایجاد نیروگاه های سیکل ترکیبی راندمان گاز را افزایش داد، گفت: ابنکه چندین برابر هزینه خرید، گاز صرف کنیم تا گاز کمتری مصرف شودمنطقی نیست لذا برای سوق دادن مردم به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر باید یارانه پرداخت شود.

وی گفت: دو سوم قیمت برق مربوط به بهای سوخت است و تا زمانی که قیمت سوخت پایین است نمی توان در روش‌های صرفه‌جویی مصرف سرمایه‌گذاری کرد.

علی‌آبادی تصریح کرد: با توجه به پایین بودن قیمت برق اصلا اقتصادی نبوده که وارد حوزه سرمایه‌گذاری در بخش سیکل ترکیبی شویم. این موضوع برای سوخت صد دلار منطقی است، اما هنگامی که سوخت ارزان‌تر باشد درست نیست.

قیمت پایین برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر