کد خبر: 239139 A

وزیر نیرو در حاشیه کنفرانس اقتصاد ایران:

شفافیت مقررات بهترین راه جلوگیری از بروز فساد است / در خصوص ذخایر سوختی نیروگاه‌ها وزارت نفت تلاش می کند به تعهدات خود عمل کند اما مانند فصل گرما امکان ذخیره سازی سوخت را نداریم.

وزیر نیرو در مورد استفاده از گاز فلر نیز برای نیروگاه‌های تولید پراکنده گفت: بخش خصوصی باید دراین زمینه سرمایه‌گذاری کند و به نظرم نرخ اعلام شده برای فروش این گازها نیز عادلانه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر نیرو در حاشیه اولین کنفرانس اقتصاد ایران در خصوص علت رشد منفی صادرات گفت: افزایش مصرف برق در تابستان با توجه به این که ظرفیت تولید خیلی رشد نکرد و به‌ دلیل بالا رفتن مصرف برق، صادرات رشد منفی پیدا کرد.

وی در خصوص اقدام وزارت نیرو برای مبارزه با فساد تصریح کرد: معتقدیم که شفافیت مقررات بهترین راه جلوگیری از بروز فساد است.

وزیر نیرو با بیان اینکه مبهم بودن مقررات به بروز فساد کمک می‌کند. ادامه داد: در ابتدای شروع فعالیت دولت جدید مقررات انشعابات برق و آب را اصلاح کردیم در مقررات قبلی متقاضی انشعاب باید به اداره برق و پیمانکار پول می پرداخت و کار برق رسانی را انجام می داد اما تمام این ها را یکپارچه کردیم.

چیت‌چیان در پاسخ به اینکه وزارت نیرو برای جبران کاهش درآمدهای نفتی چه اقدامی می تواند انجام دهد، اظهار داشت: منتظر تصمیمات مجلس هستیم، امکان افزایش صادرات برق را داریم و از لحاظ صدور خدمات فنی و مهندسی شرایط خیلی خوبی داریم.

وی در خصوص ذخایر سوختی نیروگاه‌ها گفت: وزارت نفت تلاش می کند به تعهدات خود عمل کند اما مانند فصل گرما امکان ذخیره سازی سوخت را نداریم.

وزیر نیرو در مورد بدهی‌های صنعت آب وبرق نیز گفت: ‌ بدهی وزارت نیرو در این دو حوزه نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از طریق تهاتر طلب دولت از شرکت‌ها با بدهی دولت به این شرکت‌ها تسویه می شود و بخشی از طریق صکوک اجاره و اسناد خزانه اسلامی جبران می شود و موارد مالی دیگری نیز برای پرداخت بدهی‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که منتظر تصویب قانون بودجه ۹۴ و قانون خروج از رکود و رشد تولید هستیم گفت: پس از تصویب این قوانین می توانیم جدول پرداخت بدهی‌ها را تنظیم کنیم.

وزیر نیرو در مورد استفاده از گاز فلر نیز برای نیروگاه‌های تولید پراکنده گفت: بخش خصوصی باید دراین زمینه سرمایه‌گذاری کند و به نظرم نرخ اعلام شده برای فروش این گازها نیز عادلانه است.

چیت‌چیان در پایان خاطرنشان کرد: افزایش صادرات برق به عنوان صادرات غیر نفتی در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو است.

افزایش صادرات برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر