کد خبر: 242207 A

فردا با حضور وزیر نیرو اجرایی می‌شود؛

در ساخت سد دالکی ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و شش میلیون مترمکعب عملیات خاکی انجام و دو تونل در آن ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی سد دالکی به‌عنوان یکی از سدهای مهم استان بوشهر فردا(چهارشنبه) در جریان سفر استانی هیات وزیران به بوشهر با حضور مهندس " حمید چیت‌چیان " وزیر نیرو آغاز می‌شود.

به‌گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، " شاهپور رجایی " با بیان اینکه سد دالکی یکی از پروژه‌های مهم استان بوشهر است، اظهار داشت: ساخت‌گاه این سد اکنون تعیین و مراحل مختلف زیست‌محیطی، فنی و مهندسی آن انجام شده است.

وی تصریح کرد: سد دالکی از نوع هسته‌ای آسفالتی است که دارای یک‌هزار و ۱۷۶ متر طول تاج و ۱۰ متر عرض تاج است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در ساخت سد دالکی ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود، تصریح کرد: در اجرای این سد شش میلیون مترمکعب عملیات خاکی انجام و دو تونل در آن ایجاد می‌شود.

رجایی دبی کنترل سیلاب سد دالکی را دوهزار و ۸۸۶ مترمکعب بر ثانیه دانست و تنظیم و کنترل جریان رودخانه دالکی، جلوگیری از هدررفت سیلاب‌ها، پیشگیری از خسارت‌های ناشی از سیلاب‌ها، ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت آب زمین‌های کشاورزی را از اهداف اجرای سد دالکی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در اجرای سد دالکی دو میلیون اصله نخل در منطقه دشتستان از نابودی و خشکی نجات می‌یابد، گفت: با اجرای این سد مهم که تا پایان برنامه ششم توسعه به بهره‌برداری می‌رسد، ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از نخلستان‌ها و زمین‌های زارعی منطقه دشتستان آبیاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر تولید ۲۴ مگاوات انرژی برق آبی را از دیگر مزیت‌های سد دالکی دانست.

استان بوشهر انرژی ایجاد اشتغال برق دبی زیست محیطی سرمایه گذاری کشاورزی وزارت نیرو هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر