کد خبر: 243890 A

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت:

تا پایان سال ۹۲ حدود یک میلیون ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو اسقاط شده و در سال ۹۳ تلاش شد با رویکردی جدید این اقدام صورت گیرد.

آلایندگی ایجاد شده توسط هر خودرو ی فرسوده در شهرها برابر با ۵۰ خودرو یورو ۴ و ۲۲ برابر خودرو یورو ۲ است.

به گزارش ایلنا، علیرضا فیض بخش با اشاره به اینکه هوای پاک و شهری سالم ضرورتی است که تمام دستگاه ها باید به آن توجه داشته باشند و در تحقق آن بکوشند گفت: هر ساله در فصل زمستان و تراکم زیاد آلایندگی ها به این تکاپو وادار می شویم که اقدامی در این خصوص انجام دهیم اما متاسفانه تصمیمات و مدیریت نابخردانه در گذشته مشکلاتی ایجاد نموده است که متاسفانه گریبان گیر ما شده است.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اظهار داشت: تا پایان سال ۹۲ حدود یک میلیون ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو اسقاط شده و در سال ۹۳ تلاش شد با رویکردی جدید این اقدام صورت گیرد.

فیض بخش به خروج ۲۲۸ هزار دستگاه خودرو فرسوده از چرخه حمل و نقل در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: قانونی که از سال ۸۸ تا بحال اجرایی نشده بود را اجرا کردیم و موفق شدیم اسقاط خودرو های فرسوده را سرعت ببخشیم.

وی نقش و همکاری واردکنندگان خودرو را در این اقدام پر رنگ دانست و افزود: در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تمام تلاشمان بر این است تا با سیاست گذاری و اقدامات پیش برنده ضمن سرعت بخشیدن به روند اسقاط بخش خصوصی را در این کار فعال نماییم که در این راه مراکز اسقاط و بازیافت خودرو و واردکنندگان همکاری خوبی داشته اند.

فیض بخش در پایان با انتقاد از تردد و تولید موتور سیکلت های بی کیفیت بنزینی و میزان آلایندگی که برای کلان شهر ها ایجاد می نمایند از همه دستگاه ها خواست تا با همکاری و تعامل این مشکل را چاره اندیشی کنند.

خودرو فرسوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر