کد خبر: 251413 A

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایلنا:

جلسات منظم هفتگی با حضور چهار شرکت اصلی، پژوهشگاه صنعت نفت و HSE برای تصمیم گیری در زمینه خورگی برگذار می‌شود و مصوبات به شرکت‌های تابعه ابلاغ می‌شود.

" معاون وزیر نفت " با اشاره به برنامه قاطع وزارت خانه جهت کاهش خوردگی تجهیزات نفتی گفت: برنامه ما در این خصوص مدیریت ۵ درصدی GDP است.

عماد حسینی معاون وزیر نفت در امور مهندسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص برنامه وزارت خانه برای " خوردگی تاسیسات و تجهیزات نفتی " گفت: در این خصوص کمیته‌ای تشکیل داده و اساسنامه آن به امضای وزیر رسیده و معاونت مهندسی نیز ریاست کمیته را بعهده دارد.

وی افزود: جلسات منظم هفتگی با حضور چهار شرکت اصلی، پژوهشگاه صنعت نفت و HSE برای تصمیم گیری در زمینه خورگی برگذار می‌شود و مصوبات به شرکت‌های تابعه ابلاغ می‌شود.

حسینی تصریح کرد: هنوز آماری در خصوص میزان هدررفت انرژی بابت خوردگی تجهیزات نفتی در دست نیست اما برنامه ما این است که ۵ درصد GDP مدیریت شود.

خوردگی در صنایع مختلف از جمله در صنایع نفت و گاز هرساله مبالغ سنگینی را جهت تعویض و یا تعمیر وسایل و ماشین آلات تحمیل می‌کند.

سالانه ۵ درصد تولید ناخالص ملی کشور‌ها بر اثر خوردگی هدر می‌رود که از این میزان حدود یک پنجم آن در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی رخ می‌دهد.

خوردگی تاسیسات و تجهیزات نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر