کد خبر: 251554 A

مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو خبر داد:

موضوع نوآوری، ارائه ایده‌های ابتکاری و خلاقانه، توسعه فناوری و تجاری‌سازی تحقیقات، نه تنها به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و دانایی محور کمک می‌نماید، بلکه تولید ثروت از طریق دانش و علم را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو از امضا و مبادله تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برای حمایت از پژوهش‌گران صنعت برق کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت نیرو، حسین بنکداری با بیان اینکه این تفاهم‌نامه به‌تازگی با حضور معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو بین رییس پژوهشگاه نیرو و رییس صندوق حمایت از پژوهش‌گران و فناوران کشور امضا و مبادله شد، اظهار داشت: موضوع نوآوری، ارایه ایده‌های ابتکاری و خلاقانه، توسعه فناوری و تجاری‌سازی تحقیقات نه‌تنها به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و دانایی محور کمک می‌کند، بلکه تولید ثروت ازطریق دانش و علم را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: در همین راستا صندوق‌های پژوهش و فناوری فرصت ارزنده‌ای را در اختیار محققان و مخترعان قرار می‌دهند تا با بهره‌گیری از مساعدت‌های مالی و مادی آنها، بستر رشد و توسعه ایده‌های فناورانه و اختراع‌های خود را فراهم کنند و به چرخه تبدیل ایده به پدیده و تولید محصول بپردازند.

بنکداری درباره این تفاهم‌نامه، گفت: با توجه به تاکید وزیر نیرو در کاهش وابستگی علمی و فناوری در صنعت آب و برق و حمایت از ساخت داخل و تولید بومی، دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری تلاش کرد با برقراری ارتباط اثربخش با صندوق پژوهش‌گران و فناوران کشور، زمینه توسعه نوآوری و فناوری در صنعت آب و برق را فراهم کند.

وی ابراز امیدواری کرد: ازطریق عقد این تفاهم‌نامه، گام‌های موثری در توسعه فناوری‌های کشور و در مسیر خودکفایی علمی و فناوری و صادرات دانش فنی برداشته شود.

بنکداری در ادامه درباره نقش این تفاهم‌نامه در توسعه پژوهش‌های صنعت برق کشور، اظهار داشت: تحول سریع و گسترده در فناوری‌های صنعت آب، آب و فاضلاب و برق، اهمیت شناخت و برنامه‌ریزی برای توسعه آنها را بیشتر کرده و از آنجا که برنامه‌ریزی و توسعه فناوری مستلزم صرف منابع مالی و مادی گسترده است، انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق‌های پژوهش و فناوری، از اولویت برنامه‌های کاری دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری است.

آب و فاضلاب برق تحقیقات و فناوری ثروت رشد و توسعه صنعت علمی و فناوری فناوری منابع مالی وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر