کد خبر: 253744 A

گازپروم روسیه قادر است حتی با قیمت ٣٠ الی ۴٠ دلاری هر بشکه نفت نیز پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری خود را اجرا کند.

گازپروم روسیه قادر است حتی با قیمت ٣٠ الی ۴٠ دلاری هر بشکه نفت نیز پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری خود را اجرا کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، «اندری کروگلوف»، مدیر مالی شرکت گازپروم روسیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی «روسیا ٢۴» گفت: حتی در صورت سقوط قیمت هر بشکه نفت به حدود ٣٠ تا ۴٠ دلار نیز این شرکت قادر است تا پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری خود را اجرایی کند.

کروگلوف افزود: گازپروم در زمان تنظیم بودجه ٢٠١٥ خود سناریوی سقوط قیمت نفت به ٣٠ تا ۴٠ دلار در هر بشکه را نیز مد نظر داشته است. در نتیجه این شرکت آماده است تا تمامی طرحهای سرمایه‌ گذاری خود را حتی در صورت سقوط قیمت نفت به آن سطوح هم اجرایی کند.

وی ادامه داد: حتی اگر قیمت نفت به مدت یک سال در سطح ۴٠ دلار برای هر بشکه باقی بماند، گازپروم برنامه‌ های سرمایه‌ گذاری خود را متوقف نمی‌ کند.

به گفته این مدیر ارشد گازپروم، این شرکت برنامه‌ های سالانه سرمایه گذاری خود را بر مبنای یک سناریوی محافظه‌ کارانه تنظیم کرده و در نتیجه تنها پروژه‌ های با اولویت بالا می‌ توانند در برنامه‌ های سرمایه‌گذاری آن قرار گیرند.

کروگلوف همچنین یادآور شد: گازپروم با وجود نوسانات ارزی، در شرایط مالی خوبی به سر می‌ برد و قادر به بازپرداخت بدهیهای خود در بازه زمانی یکساله است.

بودجه دلار روسیه سرمایه گذاری شبکه تلویزیونی قیمت نفت گازپروم مد نفت ٣٠
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر