کد خبر: 253795 A

مدیرعامل بانک ملت:

تحقق گسترش این منطقه به عنوان یک میدان مشترک گازی بزرگ نیازمند عزمی ملی است و برای جلوگیری از خام فروشی باید سرمایه گذاری ها در این منطقه شتاب بیشتری بگیرد.

مدیرعامل بانک ملت، پارس جنوبی را یک مزیت عالی برای اقتصاد کشور دانست و گفت: تحقق گسترش این منطقه به عنوان یک میدان مشترک گازی بزرگ نیازمند عزمی ملی است و برای جلوگیری از خام فروشی باید سرمایه گذاری ها در این منطقه شتاب بیشتری بگیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، محمدرضا ساروخانی افزود: با توجه به نوسان قیمت نفت در چند ماه گذشته، تولید محصولات نهائی در پالایشگاههای پارس جنوبی می تواند در جبران کاهش بهای نفت نقش آفرین باشد، ضمن آنکه تولید محصول نهائی می تواند ارز آوری مطلوبی برای کشور داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت راه اندازی فاز ١٢ پارس جنوبی در آینده نزدیک، اظهار داشت: بانک ملت آماده همکاری و مشارکت برای به بهره برداری رسیدن زودتر فازهای باقیمانده پارس جنوبی است.

ساروخانی ادامه داد: راه اندازی هر فاز پارس جنوبی می تواند افزون بر افزایش ظرفیت تولید گاز کشور صنایعی را که مصرف کننده گاز هستند نیز از نظر تامین خوراک کمک کرده و جانی تازه به صنعت کشور ببخشد.

گفتنی است، مدیرعامل بانک ملت چندی پیش درباره سرمایه گذاری این بانک در پارس جنوبی و نیز طرحهای توسعه ای پتروشیمی افزود: تامین اعتبار طرحهایی که از سوی صندوق توسعه ملی در صنعت نفت با عاملیت این بانک در حال انجام است در حال اجرائی شدن است.

فازهای ٢٠ تا ٢۴، فاز ١٣، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و سه طرح پتروشیمی از جمله طرحهای با عاملیت بانک ملت محسوب می شوند.

به گفته ساروخانی، بانک ملت مهمترین سرمایه گذار در طرح توسعه فازهای ٢٠ تا ٢۴ پارس جنوبی به مبلغ پنج میلیارد دلار محسوب می شود و قرارداد عاملیت این بانک از طرف صندوق توسعه ملی به عنوان بانک عامل برای سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری در فاز ١٣ نیز بتازگی امضا شده است.

ارز اقتصاد ایران بانک ملت خلیج فارس خوراک روابط عمومی سرمایه سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر