کد خبر: 434217 A

ایلنا: میزان مصرف گاز در استان سمنان، از اول تا هشتم آذر95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 19 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا جراحی مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اعلام خبر فوق افزود: مشترکین استان سمنان از یکم تا هشتم آذرماه 95 بیش از 53 میلیون و 84 هزار و 388 متر مکعب گاز مصرف کردند که این عدد به طور میانگین روزانه به 6 میلیون و 635 هزار و 547 متر مکعب می رسد.

وی گفت: در اول تا هشتم آذرماه 94 شهروندان استان سمنان 44 میلیون و 361 هزار و 521 متر مکعب گاز مصرف کرده بودند که این عدد به طور میانگین به پنج میلیون و 545 هزار و 190 متر مکعب در روز می‌رسید.

وی با بیان اینکه با آغاز برف و کولاک در هفته گذشته در بیشتر نقاط استان سمنان، شهروندان شاهرودی بیشترین مصرف گاز خانگی را نسبت به دیگر شهرستان های استان داشتند، ادامه داد: با صرفه جویی و مصرف بهینه گاز از سوی شهروندان، شرکت گاز بهتر می تواند نیاز نیروگاه‌ها، بخش‌های صنعتی و دیگر واحدهای تولیدی را تامین کند.

جراحی گفت: رعایت نکات ساده ای مانند درزگیری پنجره های ساختمان، عایق بندی لوله ها و مخزن موتورخانه ها، خاموش بودن بخاری در اتاق هایی که استفاده نمی شوند، استفاده نکردن از شومینه به دلیل مصرف بالای انرژی و بازدهی کم، استفاده از پرده های ضخیم برای پنجره ها و تنظیم درجه حرارت خانه بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد، می تواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف گاز داشته باشد..

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان افزود: 245 هزار و 27 خانوار استان سمنان از نعمت گاز برخوردار هستند که از این تعداد 38 هزار و 606 خانوار در مناطق روستایی مشترک گاز طبیعی می کنند.

جراحی خاطرنشان کرد: شهرستان شاهرود با 48 هزار و 247 خانوار و شهرستان سمنان با 45 هزار و 311 خانوار، به ترتیب بیشترین مشترکان گاز را در استان سمنان دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان ادامه داد: با توجه به زیرساخت های فراهم شده در استان در زمستان امسال، قطعی گاز نخواهیم داشت و همه کارکنان شرکت گاز تلاش می کنند، شهروندان در دوره سرما با مشکل تأمین گاز روبه رو نشوند.

در سال 94 میانگین مصرف گاز در استان سمنان روزانه پنج میلیون و 400 هزار متر مترمکعب بود.

استان سمنان انرژی جراحی گاز گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر