کد خبر: 104531 A

۷ هزار و ۵۰۰دار قالی فعال در استان وجود دارد و بیش از ۱۵ هزار نفر در این زمینه مشغول به کار هستند.

ایلنا: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: ۷ هزار و ۵۰۰دار قالی فعال در استان وجود دارد و بیش از ۱۵ هزار نفر در این زمینه مشغول به کار هستند.

به گزارش ایلنا مهدوی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۱،۱۵ میلیارد ریال اعتبار به بافندگان فرش اختصاص یافت که تاکنون ۶۷ درصد آن به فعالان این حرفه پرداخت شده است و برای جذب مابقی اعتبار اختصاص یافته از طریق بانک‌های عامل اقداماتی صورت گرفته تا بتوان ۳۳ درصد باقی مانده جذب و در اختیار تولید کنندگان فرش استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷ هزار و ۵۰۰دار قالی فعال در استان وجود دارد و بیش از ۱۵ هزار نفر در این زمینه مشغول به کار هستند تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر ۲ هزار نفر از بافندگان از مزایای خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند و کل جمعیت بیمه شدهٔ این بخش ۹ هزار نفر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: به منظور جلوگیری از انحراف در بهر‌مندی افراد از مزایای بیمه تأمین اجتماعی گروه‌های بازرسی سازمان نسبت به پایش و بررسی وضعیت آنان اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف نسبت به قطع بیمه تأمین اجتماعی آن‌ها اقدام خواهد شد.

مهدوی به موضوع توانمندسازی تولیدکنندگان فرش استان اشاره و تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیون ریال در بخش آموزش به‌بافی در قالب برگزاری ۱۳ دوره آموزشی در سطح استان برگزار شده است.

وی از فقدان مربیانی که دوره‌های علمی را به صورت آکادمیک گذرانده باشند ابراز نگرانی کرد و گفت: هم اکنون برای برگزاری دوره‌های آموزشی از وجود مربیان سنتی استفاده می‌شود که انتظار می‌رود مراکز آموزش عالی برای تربیت نیروی انسانی مجرب و کارآزموده این بخش اهتمام ورزند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: براساس مصوبهٔ کمیته فرش استان شناسایی و پرورش نیروی انسانی برای آموزش ناظر فنی انجام خواهد گرفت لذا افراد علاقه‌مند می‌توانند تقاضای کتبی به همراه خلاصه‌ای از توانمندی‌های فنی خود به واحد فرش سازمان ارائه تا در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

آموزش عالی دوره های آموزشی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان فرش نیروی انسانی استان زمینه ایلام قالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر