کد خبر: 109427 A

در شش ماهه اول سال ۹۲ بیش از ۲۴ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به کشور عراق صادر شد.

رییس اداره استاندارد شهرستان مهران از صدور ۲۴۶۹۸ تن کالای استاندارد از بازارچه مرزی مهران به عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون پس از بازرسی ها، نظارت و کنترل های مستمر کارشناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی ۴۷۴ پرونده صادراتی، این میزان کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

به گزارش ایلنا جعفر فرهادبیگی با اعلام این مطلب اظهار کرد: انواع آجر، سنگ های ساختمانی، موزاییک، سیمان و کالاهای شیمیایی، بیشترین محصولات و کالاهای صادر شده استاندارد بوده است.

فرهادبیگی اعلام کرد: در همین مدت در بازارچه مرزی مهران، از صادرات ۳۶ تن کالای بی کیفیت و بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد از جمله لوله پلی اتیلن و تجهیزات شهربازی به کشور عراق ممانعت به عمل آمد.

وی افزود: ۴۲۱ تن کالای وارداتی استاندارد شامل روغن زیتون تصفیه نشده و نخ پنبه ای نیز از کشور عراق و از مرز بین المللی مهران به کشور وارد شده است.

فرهادبیگی در پایان گفت: صدور ۶ مورد گواهی انطباق کالای وارداتی برای محصول روغن زیتون تصفیه نشده، و تعیین ماهیت ۳۸۵ نمونه کالای صادراتی از جمله الیاف پلی استر، نخ، پارچه، سنگ های ساختمانی، سیلیس، بنتونیت و آهک از دیگر اقدام های نمایندگی استاندارد ایلام در بازارچه مرزی مهران در شش ماهه اول سال ۹۲ بوده است.

استاندارد پنبه روغن زیتون سیمان عراق تن ایلام صادر مهران کالای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر