کد خبر: 111866 A

فرمانده انتظامی استان ایلام در حاشیه اجرای نمایش " مرگ در زمستان برفی " گفت: هنر تئاتر در فرایند پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است.

فرمانده انتظامی استان ایلام در حاشیه اجرای نمایش " مرگ در زمستان برفی " گفت: هنر تئاتر در فرایند پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است.

به گزارش ایلنا سردار " علی دولتی " گفت: زبان هنر بیشترین تاثیر را در افزایش احساس امنیت در جامعه دارد.

وی با تاکید بر اینکه عوامل متعدد و متنوعی در برقراری امنیت و آرامش اجتماعی تأثیر گذارند، گفت: اگر هنر در خدمت پیشگیری از جرم در جامعه قرار بگیرد تاثیر ماندگاری بر روی مردم دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام اضافه کرد: امنیت اجتماعی، یکی از عناصر بنیادی نظم اجتماعی به حساب می آید و میزان و ضریب احساس امنیت یا ناامنی، به سطح برداشت و احساس افراد و مرتبط با تحلیل ها و بررسی های امنیتی بستگی دارد.

وی گفت: زبان هنر و رسانه می تواند نقش مهمی در تقویت ارزش ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ایفاء کند.

فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: تاثیر زبان هنر با هیچ فعالیت دیگری قابل مقایسه نیست بنابراین باید تلاش شود که با همکاری سایر نهاد ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی از این ظرفیت بالقوه در جهت پیشگیری از جرم استفاده شود.

این مقام مسئول ادامه داد: پلیس در عرصه فرهنگ سازی تلاش های خوبی کرده است ولی برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید تمامی شهروندان جامعه تلاش کنند.

گفتنی است: درپنجمین روز از هفته نیروی انتظامی گروه تئاتر دانشجویی زاگرس ایلام نمایش مرگ درزمستان برفی را به اجرا گذاشتند.

این تئاتر که برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان دخترانه تدارک دیده شده است از روز گذشته به مدت ۱۰ روز درسالن اجتماعات آموزش وپرورش استان ایلام اجرا خواهد شد.

آسیب های اجتماعی تئاتر جامعه دانش آموزان رسانه زمستان مرگ نیروی انتظامی هنر ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر