کد خبر: 113327 A

فرمانده انتظامی استان ایلام:

فرمانده انتظامی استان ایلام با تاکید برنقش آفرینی رسانه‌ها درارتقاء احساس امنیت گفت: نگرش مردم به نگاه رسانه‌ها بستگی دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با تاکید برنقش آفرینی رسانه‌ها درارتقاء احساس امنیت گفت: نگرش مردم به نگاه رسانه‌ها بستگی دارد.

به گزارش ایلنا سردار «علی دولتی» درجمع اصحاب رسانه و خبرنگاران استان ایلام گفت: وسایل ارتباط جمعی در صف اول عوامل شکل دهنده افکار عمومی قرار دارند.

وی اضافه کرد: رسانه‌های جمعی می‌توانند با ارائه برنامه‌های آموزشی ویژه و انتشار مطالب کار‌شناسانه همراه با تکیه و تاکید به مردم القا کنند که چگونه و درباره چه چیزهایی فکر کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی ایران رسانه‌ها در حقیقت گوش و چشم مردم هستند که همچون آیینه حقیقت نما به بیان مسائل و رخدادهای جامعه می‌پردازند.

این مقام مسئول اظهار داشت: رسانه نقش موثری در تعیین اشکال و محدوده جرم و انحرافات اجتماعی برعهده دارند.

وی گفت: رسانه از یک طرف توانایی تشدید احساس ناامنی وترویج بزهکاری را دارند و از سوی دیگر با ایفای نقش اطلاع رسانی و ترویج الگوهای زندگی سالم می‌توانند در کاهش وقوع جرم و افزایش احساس امنیت موثر باشند.

سردار دولتی تصریح کرد: طرز نگرش و نگاه مردم به جرم به آنچه که از طریق رسانه‌های جمعی چاپ و منتشر می‌شود بستگی دارد.

این فرمانده انتظامی با تاکید بر اینکه تولید امنیت و حفظ آن ضروری است گفت: چنانچه هرگونه اقدامی درجهت پیشگیری از وقوع جرم وافزایش امنیت جامعه با برنامه ریزی سازماندهی و هماهنگی در بین متولیان امنیت و آحاد افراد جامعه صورت پذیرد یقینا شاهد نظم اجتماعی و کاهش جرم خواهیم بود.

اصحاب رسانه ایران برنامه های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم جامعه جرم رسانه نظام اسلامی امنیت ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر