کد خبر: 116252 A

استاندار ایلام در بازدید از پروژه های عمرانی چوار:

استفاده از ظرفیتهای حوزه انرژی برای توسعه استان بسیار مهم و حیاتی است

محمدرضا مروارید استاندار ایلام گفت: استفاده از ظرفیتهای حوزه انرژی برای توسعه استان بسیار مهم و حیاتی است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مروارید استاندار ایلام در اولین سفر شهرستانی به شهرستان ایلام – بخش چوار، در بازدید از پالایشگاه گاز گفت: حوزه نفت و گاز و انرژی نقطه امید مردم استان است و این حوزه باید در مسیر هر چه بیشتر توسعه قرار گیرد.

وی افزود: پالایشگاه گاز استان نقطه امید توسعه در استان محسوب می شود.

استاندار ایلام توسعه حوزه انرژی در استان را بسیار مهم عنوان نمود و بیان داشت: برای توسعه پالایشگاه گاز استان و راه اندازی فاز دوم تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

مروارید از پالایشگاه گاز استان به عنوان گل سر سبد توسعه استان یاد کرد و بیان داشت: آنقدر توسعه در این حوزه مهم و تأثیرگذار است که حتی بنده حاضرم برای توسعه و پیشرفت این حوزه شخصا کارگری نمایم.

وی به سابقه تاریخی نفت و گاز استان اشاره داشت و گفت: توسعه این حوزه درآمدزایی، اشتغال و پیشرفت استان را بدنبال خواهد داشت.

نماینده عالی دولت همچنین در بازدید از پتروشیمی چوار بیان داشت: پتروشیمی چوار یکی از مهمترین پروژه های غرب کشور می باشد که راه اندازی کامل آن می تواند تأثیر بسیار زیادی در توسعه استان داشته باشد.

وی بیان داشت: فاز اول پتروشیمی به زودی راه اندازی خواهد شد و به دنبال پیشرفت فیزیکی فازهای بعدی نیز خواهیم بود. مهندس مروارید راه اندازی صنایع پائین دستی پتروشیمی بسیار مهم دانست و بیان داشت: شهرک صنعتی پتروشیمی و راه اندازی صنایع پائین دستی پتروشیمی سرمایه گذاران را جذب خواهد کرد و قطعاً برکات زیادی در تولید و اشتغال به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است استاندار ایلام در جریان این سفر از سد گلال، جاده قلا نیز بازدید و در جریان پیشرفت فیزیکی این طرح ها قرار گرفت.

اشتغال انرژی پتروشیمی توسعه و پیشرفت جاده دولت سرمایه گذاران گاز نفت و گاز ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر