کد خبر: 117472 A

استاندار ایلام:

مرز، اهرمی برای توسعه سرمایه گ استفاده از مرز و قابلیت‌های مرزی هم در بحثحمل و نقل وتوسعه صادرات و واردات و هم دربحثتردد زوار باید گسترش یابد. ذاری و اشتغال

استاندار ایلام گفت: مرز مهران، اهرمی برای توسعه سرمایه گذاری و اشتغال است که باید به آن اهتمام ورزید.
به گزارش ایلنا محمد رضا مروارید در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی اظهار داشت: استفاده از مرز و قابلیت‌های مرزی هم در بحثحمل و نقل وتوسعه صادرات و واردات و هم دربحثتردد زوار باید گسترش یابد.
وی افزود: باید مولفه‌ها، قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و مشوق‌های سرمایه گذاری در خروجی مهران در کل کشور اطلاع رسانی شود تا سرمایه گذاران با آگاهی و احساس امنیت زمینه سرمایه گذاری در استان را فراهم کنند.
استاندار ایلام تاکید کرد: توسعه مرز و گسترش مناسبات مرزی یکی از اولویت‌های دولت است که با جدیت تمام در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه باید زیر ساخت‌ها ی توسعه بین المللی استان فراهم شود، گفت: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و فعال نمودن سرکتهای بین المللی در استان باید مسیر رشد و پیشرفت استان را هموار کرد.
مروارید با بیان اینکه توسعه استان در گسترش مناسبات مرزی نیازمند داشتن برنامه و هدف است، ابراز داشت: برای توسعه مبادلات مرزی باید بازارچه‌های مرزی، مناطق ویژه اقصادی در داخل گسترش یابند وقابلیت و ظرفیت‌های استان‌های همجوار در کشور عراق شناسایی تا مورد بهره برداری قرار گیرند.

اشتغال بخش خصوصی دولت رشد سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری عراق واردات ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر