کد خبر: 117473 A

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام:

بار‌ها مشاهده شده است که افراد هنگام گردش درطبیعت، گونه‌های مختلف جانوری را از زیستگاه خود خارج کرده و بعد از مدتی آن‌ها را تحویل این اداره می‌دهندکه این گونه‌ها برای بازگشت مجدد به زیستگاه اصلی دچار مشکل اساسی می‌شوند و در بعضی مواقع حتی به نابودی آن‌ها منجر می‌شود.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: همشهریان نباید به بهانهٔ دوست داشتن طبیعت گونه‌های جانوری را از طبیعت خارج کنند.

اکبرمحمدزاده با اشاره به علاقه هم استانی‌های عزیز نسبت به حیات وحش اظهار کرد: بار‌ها مشاهده شده است که افراد هنگام گردش درطبیعت، گونه‌های مختلف جانوری را از زیستگاه خود خارج کرده و بعد از مدتی آن‌ها را تحویل این اداره می‌دهندکه این گونه‌ها برای بازگشت مجدد به زیستگاه اصلی دچار مشکل اساسی می‌شوند و در بعضی مواقع حتی به نابودی آن‌ها منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر همشهریان ایلامی سه بهله عقاب، دوسارگپه، یک دلیجه، یک قطعه کبک ویک سرخرگوش راتحویل اداره نظارت برحیات وحش دادند تصریح کرد: انجام این کار ظلم به حیات وحش و محیط زیست است انتظار ما از همه دوستداران طبیعت و محیط زیست این است که تحت هیچ شرایطی گونه‌های مختلف جانوری را از زیستگاه‌های اصلی خودشان خارج نکنند تا همواره در طبیعت بمانند.

محمدزاده درپایان گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه پستانداران و پرندگان توسط شکارچیان و یا در اثر تصادف با وسیله نقلیه و زخمی شدن آن‌ها مراتب را به صورت شبانه روزی باشماره تلفن‌های ۳۳۳۱۸۰۴و۳۳۳۲۲۸۶اطلاع دهند.

پرندگان پستانداران تصادف تلفن حفاظت محیط زیست شبانه روزی طبیعت محیط زیست وسیله نقلیه ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر