کد خبر: 117475 A

رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان ایلام استفاده از ظرفیت تعاونی های مرزنشین برای رونق اقتصادی استان ضروری دانست.

رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان ایلام استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین برای رونق اقتصادی استان ضروری دانست.
به گزارش ایلنا، رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان ایلام استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین برای رونق اقتصادی استان ضروری دانست. مهدوی در نشست کمیته مبادلات مرزی اظهار داشت: هم اکنون ۱۶۵ هزار نفر عضو تعاونی‌های مرزنشینان در شهرستان‌های دهلران، مهران، ملکشاهی و بخش مرکزی ایلام هستند که برای تعداد ۲۵ هزار نفر از سرپرست خانوارهای آنان کارت عضویت صادر شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: با توجه به تغییر در نحوه ارائه خدمات به این افراد و استفاده از روش‌های الکترونیکی، اطلاعات تعداد ۱۲ هزار نفر از آنان در سامانه الکترونیکی ثبت شده است.
مهدوی با اشاره به امکان واردات تعداد ۶۶ قلم کالا اساسی و مورد نیاز توسط تعاونی‌های مرزنشینان در قبال صادرات کالا گفت: تا سال ۹۰ به دارنده هر کارت مبلغ ۲۰۰ دلار سهمیه ارزی جهت واردات کالا اختصاص می‌یافت که در آن زمان اعضای تعاونی‌های مرزنشین موفق شدند بیش از ۹۸ درصد از میزان این ارز اختصاصی کالا وارد نمایند اما از سال ۹۱ علیرغم تخصیص سهمیه ارزی اما به دلیل چالش‌های ارزی برخی از تعاونی‌ها موفق به استفاده از سهمیه خود و ظرفیت موجود نشدند.
دبیر کارگروه صادرات غیر نفتی استان به حرکت‌های مثبت در مرز استان اشاره و بیان داشت: یکپارچه شدن مدیریت مبادلات مرزی و واگذاری مسوولیت‌ها به گمرک موجبات خوشحالی و رضایتمندی تجار و بازرگانان شده است به نحوی که ما در سال گذشته و در شش ماهه اول سالجاری رونق قابل توجه میزان صادرات کالا در این مرز را شاهد بودیم.
این مسوول عملکرد حوزه پیله وری و فعالیت‌های این بخش را رضایت بخش ندانست و ادامه داد: برای استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به هماهنگی، همکاری و مساعدت تمامی بخش‌های استان است.

ارز استفاده از ظرفیت دلار سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان گمرک واردات تعاونی ایلام مرزنشینان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر