کد خبر: 117869 A

جانشین انتظامی استان ایلام:

وضعیت خانوادگی افراد و محیط اجتماعی از جمله عوامل تاثیرگذار دربزهکاری نوجوانان در جوامع امروزی است.

جانشین انتظامی استان ایلام با توصیه به خانواده ها برای داشتن رفتارهای دوستانه در منزل گفت: اختلافات خانوادگی زمینه را برای ارتکاب بزهکاری در فرزندان فرآهم می آورد.

سرهنگ حسن سماواتی در جلسه مدیران انتظامی در استان ایلام گفت: وضعیت خانوادگی افراد و محیط اجتماعی از جمله عوامل تاثیرگذار دربزهکاری نوجوانان در جوامع امروزی است.

وی ادامه داد: نگرش ها و عاداتی که بچه ها در دوران کودکی از پدر و مادر خود می آموزند، پایه بسیاری از جهت گیری های آینده آنان خواهد بود.

جانشین انتظامی استان گفت: اختلافات خانوادگی و جدایی والدین از همدیگر نقش ویرانگری در شخصیت کودکان دارد و زمینه را برای ارتکاب بزهکاری در آنان بوجود می آورد.

وی اظهار داشت: امنیت خانوادگی و از هم پاشیدگی خانوادگی دو موضوعی هستند که آموختنی بوده و فرزندان آن ها را در جمع خانواده یاد می گیرند.

سرهنگ سماواتی یادآور شد: داشتن ارتباط صمیمانه والدین با فرزندان باعثمی شود که حس شادابی و پویایی در ضمیر فرزندان بوجود بیاید وآن ها کمتر به دنبال رفتارهای ناسالم بروند.

وی در پایان از والدین خواست الگوی رفتاری خوبی برای فرزندان خود باشند و معیارهای خوب بودن و بدبودن را به فرزندانشان یاد بدهند.

پدر و مادر خانواده کودکان والدین استان امنیت ایلام خانوادگی نوجوانان فرزندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر