کد خبر: 119878 A

رییس اداره استاندارد شهرستان مهران: در جهان امروز و در عرصه تجارت بین المللی، کشوری موفق خواهد بود که صادرات بیشتر و واردات کمتری داشته باشد.

رییس اداره استاندارد شهرستان مهران: در جهان امروز و در عرصه تجارت بین المللی، کشوری موفق خواهد بود که صادرات بیشتر و واردات کمتری داشته باشد.
به گزارش ایلنا، رییس اداره استاندارد شهرستان مهران گفت: در جهان امروز و در عرصه تجارت بین المللی، کشوری موفق خواهد بود که صادرات بیشتر و واردات کمتری داشته باشد در حالی که هیچ وقت واردات به صفر نخواهد رسید، زیرا همه کشور‌ها نمی‌توانند تمام نیازهای خود را در داخل تولید کنند و حتی کشورهای بزرگ اقتصادی نیز از این امر مستثنی نیستند.
جعفر فرهادبیگی گفت: می‌توان با انجام تدابیری صادرات را افزایش داد زیرا که افزایش صادرات نیازمند شناسایی، حفظ و به دست آوردن بازارهای هدف در سایر کشور‌هاست.
فرهادبیگی تصریح کرد: یکی از مباحثی که در تجارت بین المللی امروزه مورد بحثجدی قرار گرفته است بحثکیفیت کالا و استاندارد بودن آن‌ها است، بدیهی است که حفظ بازارهای جهانی بدون رعایت کردن استاندارد‌ها امری غیرممکن خواهد بود.
وی عنوان کرد: تولید و فروش و عرضه کالای غیراستاندارد شاید که در کوتاه مدت سود آور باشد ولی در میان مدت و بلند مدت حتما زیان آور خواهد بود و نقش استاندارد در حفظ بازارهای خارجی نقش بسیار موثر و مفیدی‌ست.
وی اعلام کرد: خوشبختانه در حال حاضر در مرز بین المللی مهران صادرات و واردات صورت می‌گیرد و اداره استاندارد مهران نیز نظارت کامل و دقیقی بر روند صادرات و واردات کالا‌ها دارد که بیشترین کالاهای استاندارد که از مرز مهران به کشور عراق صادر می‌شود شامل مصالح ساختمانی مانند سیمان، آجر، موزاییک، کاشی، سرامیک، محصولات فلزی، نخ و پارچه از جنس‌های مختلف و مواد شیمیایی شامل کربنات کلسیم، بنتونیت، هماتیت و مگنتیت است.
رییس اداره استاندارد شهرستان مهران در ادامه افزود: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۳۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران تحت نظارت اداره استاندارد مهران به کشور عراق صادر شده و از صدور حدود ۴۰ تن کالا نیز به دلیل نداشتن کیفیت مناسب و یا نداشتن پروانه استاندارد، ممانعت به عمل آمده است.
وی در پایان با اشاره به نظارت استاندارد بر کالای وارداتی اعلام کرد: کار‌شناسان برای صدور مجوز کالا به داخل کشور، کالای وارداتی را مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهند، بیشترین کالایی که از عراق صادر می‌شود مبدا آن کشور سوریه است و این مواد شامل روغن بکر زیتون(تصفیه نشده)، نخ پنبه‌ای، مایع پلی اورتان و ضایعات پلاستیک است که از ابتدای سال تاکنون ۴۶۰ تن کالا نیز تحت نظارت اداره استاندارد مهران به کشور وارد شده است.

استاندارد پلاستیک پنبه تجارت جهان سوریه سیمان عراق مواد شیمیایی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر