کد خبر: 121511 A

جانشین انتظامی استان ایلام:

پلیس، پیشقراول این فریضه الهی در جامعه است.

جانشین انتظامی استان «ایلام» امر به معروف و نهی از منکر را کارآمد‌ترین شیوه اصلاح ناهنجاری‌های اجتماعی دانست و گفت: پلیس، پیشقراول این فریضه الهی در جامعه است.

به گزارش ایلنا سرهنگ «حسن سماواتی» اظهار داشت: خودکنترلی وعمل به فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یک واجب بایستی در جامعه نهادینه شود.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) به عنوان بزرگ‌ترین پرچمدار کربلا در راستای اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید که این نیز نشان دهنده اهمیت این فریضه الهی است.

جانشین انتظامی استان ایلام خاطر نشان کرد: اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به طور کامل محقق شود، تمامی امور آنجامعه سامان می‌یابد و چیزی به نام منکر در جامعه باقی نمی‌ماند.

وی انجام اصولی و صحیح امر به معروف و نهی از منکر در اجتماع را حائز اهمیت برشمرد و تاکید کرد: انجام این فریضه دینی باعثاجرای عدالت و قانونمداری در جامعه خواهد شد.

این مقام مسئول توجه بیش از پیش به این مسئله را خواستار شد و گفت: بی‌توجهی به برخی ناهنجاری‌ها در جامعه نباید تبدیل به یک فرهنگ شود چرا که در آن صورت شاهد رشد منکرات خواهیم بود.

وی گفت: نیروی انتظامی در استان ایلام به صورت روزانه ده‌ها ماموریت را در راستای برقراری و حفظ امنیت انجام می‌دهد که محور اصلی همه این اقدام‌ها پیشگیری از وقوع جرم است.

سرهنگ سماواتی ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم در اولویت برنامه‌های نیروی انتظامی استان قرار دارد.

وی بیان کرد: اعتماد مردم سرمایه‌ای بزرگ است و نیروی انتظامی با احترام به این اعتماد تلاش خواهد کرد چتر امنیتی را برای آحاد مردم بگستراند.

امام حسین امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری از وقوع جرم جامعه رشد سرمایه کربلا ناهنجاری نیروی انتظامی ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر