کد خبر: 121965 A

سرپرست کتابخانه های عمومی استان ایلام تاکید کرد:

سرپرست کتابخانه های عمومی استان ایلام، بر افزایش سرانه مطالعه کتاب و فضای کتابخانه های این استان تاکید کرد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، بر افزایش سرانه مطالعه کتاب و فضای کتابخانه‌های این استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا نورالدین الیاسی، در آیین گرامی داشت هفته کتاب و تجلیل از کتابداران در ایلام، گفت: هفته کتاب فرصت مغتنمی است تا به صورت ویژه به موضوع کتاب و مطالعه پرداخته شود.

وی، اظهار کرد: براساس سند چشم انداز مقام معظم رهبری بایستی ۳۵ درصد مردم عضو کتابخانه‌ها بوده و سرانه مطالعه کتاب در سطح جامعه ارتقاء یابد.

الیاسی، بیان کرد: خانواده‌ها علاوه بر سبد غذایی بایستی کتاب را به عنوان کالای اساسی در سبد خانوار جای داده و از آن به عنوان غذای روح و روان بهره‌های فراوان ببرند.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، با اشاره به اینکه ۲۹ کتابخانه نهادی در این فعال است، افزود: در هفته گرامی داشت کتاب یک باب کتابخانه به سرانه کتابخانه‌های این استان افزوده می‌شود.

وی، به اهمیت و ارزش کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و یادآور شد: اصلاح دین و جامعه بشری در گرو کتاب بوده و همواره در سطح کتابخانه‌ها علمای بزرگی از جمله مطهری، بهشتی، طباطبایی و سایر بزرگان دین تربیت شده‌اند.

الیاسی، بیان کرد: اگر ما به درستی به اهمیت مطالعه کتاب به ویژه کتاب‌های سودمند پی ببریم و ارزش آن را درک کنیم، بی‌شک راه سعادت و کمال خود را پیدا کرده‌ایم.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، احداث، توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها و ایستگاه‌های کتاب را نهضتی بزرگ در حوزه کتاب و کتابخوانی در این استان دانست.

وی، با اشاره به ساخت کتابخانه عمومی این استان با مساحت پنج هزار و ۷۱۰ مترمربع، خاطرنشان کرد: در صورت بهره برداری از این طرح عظیم ۱۷ هزار و ۱۱۰ متر مربع به سرانه فضای کتابخانه‌های این استان افزوده می‌شود.

گفتنی است، در پایان از جمعی از فعالان و دست اندرکاران حوزه کتاب و کتابداران نمونه این استان با اهدای لوح سپاس و جوایزی قدردانی شد.

جامعه خانواده دین سند چشم انداز کتابخانه های عمومی استان مقام معظم رهبری ایلام کتابخانه مطالعه سرانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر