کد خبر: 122841 A

از ابتدای سال ۹۲ تاکنون؛

از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون پس از بازرسی‌ها، نظارت و کنترل‌های مستمر کار‌شناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی ۶۸۵پرونده صادراتی، این میزان کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

رییس اداره استاندارد شهرستان مهران از صدور ۳۲۷۳۴ تن کالای استاندارد از بازارچه مرزی مهران به عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون پس از بازرسی‌ها، نظارت و کنترل‌های مستمر کار‌شناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی ۶۸۵پرونده صادراتی، این میزان کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

به گزارش ایلنا، جعفر فرهادبیگی با اعلام این مطلب اظهار نمود: انواع آجر، سنگ‌های ساختمانی، موزاییک، سیمان و کالاهای شیمیایی، بیشترین محصولات و کالاهای صادر شده استاندارد بوده است.

فرهادبیگی اعلام کرد: در همین مدت در بازارچه مرزی مهران، از صادرات ۳۹ تن کالای بی‌کیفیت و بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد از جمله لوله پلی اتیلن و تجهیزات شهربازی به کشور عراق ممانعت به عمل آمد.

وی افزود: ۴۶۸ تن کالای وارداتی استاندارد شامل روغن زیتون تصفیه نشده و نخ پنبه‌ای نیز از کشور عراق و از مرز بین المللی مهران به کشور وارد شده است.

فرهادبیگی در پایان گفت: صدور ۷ مورد گواهی انطباق کالای وارداتی برای محصول روغن زیتون تصفیه نشده، و تعیین ماهیت ۵۷۱ نمونه کالای صادراتی از جمله الیاف پلی استر، نخ، پارچه، سنگ‌های ساختمانی، سیلیس، بنتونیت و آهک از دیگر اقدام‌های نمایندگی استاندارد ایلام در بازارچه مرزی مهران در هشت ماهه اول سال ۹۲ بوده است.

استاندارد پنبه روغن زیتون سیمان عراق تن ایلام صادر مهران کالای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر