کد خبر: 127298 A

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که قصد داشت با تهدید به انتشار عکس‌های خانوادگی اخاذی کند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی خبرداد که قصد داشت با تهدید به انتشار عکس‌های خانوادگی اخاذی کند.

به گزارش ایلنا سرگرد کسانی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت فردی مبنی براینکه فردی با ارسال ایمیل تهدید آمیز ضمن اخاذی قصد دارد تا تصاویر خصوصی دخترش را در اینترنت منتشر نماید، موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی کار‌شناسان این پلیس و پس از تحقیقات و انجام مراحل فنی و تخصصی متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی اضافه کرد: متهم پس از مواجهه با مستندات موجود به بزه ارتکابی اعتراف که جهت سیرمراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرگرد کسانی درادامه با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی بایستی مراقب دوستان خود باشند، اظهار داشت: همه مسائل، اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اختیار دوستان نزدیک خود قرار ندهند تا دچارچنین مشکلاتی نشوند.

این مسئول انتظامی در پایان توصیه‌ای نیز برای والدین داشت و گفت: والدین باید نظارت و کنترل بیشتری روی فرزندان خود داشته باشند و با فرزندان خود ارتباط عاطفی مناسبی برقرار نمایند به نحوی که فرزند آن‌ها بتواند مشکلات خود را با آنان مطرح تا از وقوع اتفاقات ناگوار پیشگیری شود.

ایمیل اینترنت دستور کار پلیس شناسایی و دستگیر فتا فرماندهی انتظامی استان فضای مجازی مشکلات والدین ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر