کد خبر: 127407 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام:

۱۸.۵ کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه برای سال ۹۳ پیش بینی شده است.

بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: ۱۸.۵کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه برای سال ۹۳ پیش بینی شده است.

به گزارش ایلنا بیرنوندی افزود: تجهیز ۶حلقه چاه و۴۰۰۰متر مکعب مخزن ذخیره آب و همچنین واگذاری۲۰۰۰فقره انشعاب فاضلاب از جمله اقداماتی است که در بودجه سال۹۳پیش بینی شده و در صورت تأمین اعتبار محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اصلاح شبکه‌های فرسوده و تعمیر شکستگی‌های احتمالی و همچنین نظارت و کنترل بیشتر بر روی انشعابات، پیش بینی می‌شود میزان هدر رفت آب به ۲۳.۵ درصد کاهش یابد.

بیرنوندی ادامه داد: میزان هدر رفت آب در استان در حال حاضر حدود۲۶ درصد می‌باشد، که علت عمده آن نیز فرسودگی شبکه‌های آب در استان است.

وی در رابطه با پروژه‌های در دست اجرا نیز گفت: هم اکنون ۴ پروژه فاضلاب شهری در شهرهای ایوان، سرابله، دره شهر و ایلام در قانون بودجه دارای ردیف بوده و در حال انجام می‌باشد علاوه برآن پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی از سد چم گردلان شروع شده وبعلت کمبود اعتبارات ملی شرکت پیگیر جذب سرمایه گذار برای تسریع در انجام آن است.

مدیر عامل آبفای استان اضافه کرد: که با پیگیری انجام شده قرارداد اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان به بخش خصوصی منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است و در اواخر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد؛ از آنجا که سالانه ۶۰۰۰فقره انشعاب به تعداد مشترکین اضافه می‌شود، طرح تخصیص آب از سد سیمره به شهر ایلام برای تنها راه رفع مشکلات آب برای شهرایلام است، که خوشبختانه مطالعات آن انجام شده و جزء مصوبات وزارت نیرو است.

بخش خصوصی بودجه سرمایه شرکت آب و فاضلاب قانون مشکلات وزارت نیرو استان آب ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر