کد خبر: 133971 A

مدیر کل بهزیستی ایلام از تشکیل بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان در این استان خبر داد.

مدیر کل بهزیستی ایلام از تشکیل بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان در این استان خبر داد.
به گزارش ایلنا «صادق رستمی» در نشست ساماندهی سالمندان ایلام افزود: این مرکز با هدف ساماندهی وضعیت فرهنگی و اجتماعی سالمندان در مرکز این استان راه‌اندازی خواهد شد.
وی ادامه داد: این بنیاد فرزانگان یک پایگاه دایمی برای استقرار سالمندان و ارتقای میزان بهره‌وری این قشر از اوقات فراغت است.
وی هدف از ایجاد بنیاد فرزانگان را ایجاد روحیه شاداب و پرنشاط در سالمندان و ایجاد زمینه پر کردن اوقاف فراغت و در نتیجه ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آنان عنوان کرد.
مدیر کل بهزیستی ایلام حوزه‏‌های فعالیت در کانون فرزانگان را فرهنگی و آموزشی شامل سوادآموزی، تحصیل پایه تکمیلی، نویسندگی، شعر و ادبیات، تاریخ، کتابخوانی و در حوزه مذهبی شامل قرآن، تفسیر، ادعیه، مناسبت‌ها، سخنرانی، مداحی و زیارت عنوان کرد.
وی همچنین حوزه هنری را شامل سینما، تئا‌تر، خوشنویسی، موسیقی، صنایع دستی و غیره و حوزه ورزش و تربیت بدنی را شامل ورزش همگانی، اردوهای ورزشی دانست و گفت: حوزه اوقات فراغت و تفریح شامل گردشگری مذهبی و سیاحتی، مسابقات، حوزه تربیتی شامل انتقال تجارب به نسل‌های بعدی، حضور در مهدهای کودک، حوزه فعالیتهای داوطلبانه و اشتغال شامل مهارت افزایی، کاریابی، استفاده از مشاوره سالمند و حوزه پایش سلامت شامل کلینیک پزشکی و داندنپزشکی، فیزیوتراپی و کاردرمانی، غربالگری و سلامت است.
وی بیان کرد: راه اندازی این مرکز حداقل به ۵۰۰میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
وی جمعیت سالمندان ایلام را ۳۲هزار و ۶۰۰نفر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه به علت فرهنگ خاص حاکم در استان بیشتر سالمندان نزد خانواده‌هایشان نگهداری می‌شوند.

اشتغال بهزیستی خانواده خوشنویسی سالمندان شعر صنایع دستی فرهنگی و اجتماعی گردشگری ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر